Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 25-09-2023 10:09

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu osób "rozpracowywanych"


Imiona: Jerzy Adam
Nazwisko: Orłowski
Miejsce urodzenia: Mielec
Data urodzenia: 20-10-1949
Imię ojca: Tadeusz
Imię matki: Wincenta


Treść zapisów ewidencyjnych
Opis materiałów Stan zachowania Uwagi
Kwestionariusz Ewidencyjny [KE] Kontrolowany operacyjnie w związku z aktywną działalnością w duszpasterstwie akademickim. Materiałów o sygn. 28/II brak, wpis na podstwie zapisów kartoteczno-ewidencyjnych.
Sprawa Obiektowa [SO] Rozpracowywany w związku z podejrzeniami o "utrzymywanie kontaktów o niewyjaśnionym charakterze z klerem katolickim". Materiałów brak, wpis na podstawie zapisów kartoteczno-ewidencyjnych.
Sprawa Operacyjnego Sprawdzenia [SOS] W/w występuje w materiałach SOS krypt. "Lampa" dotyczącej Regionalnej Komisji Wykonawczej NSZZ "Solidarność" w Mielcu. IPN-Rz-044/506 (17720/II), t. 1
Sprawa Operacyjnego Rozpracowania [SOR] Sprawa Operacyjnego Rozpracowania krypt. "Rak" dotyczy działalności "Solidarności" na terenie Mielca oraz utworzenia Komitetu Obywatelskiego przed wyborami parlamentarnymi. W/w występuje na liście członków Klubu Inteligencji Katolickiej w Mielcu. IPN-Rz-044/1060 (18306/II)
.