Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 11-12-2018 16:56

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Janusz Kazimierz
Nazwisko: Patorski
Miejsce urodzenia: Lębork
Data urodzenia: 26-07-1946
Imię ojca: Kazimierz
Imię matki: Jadwiga
Dodatkowe informacje:

W PZPR od 13.06.1969 r. W latach 1964-1972 członek Zrzeszenia Studentów Polskich (m.in. przewodniczący Rady Wydziałowej, sekretarz Rady Uczelnianej Politechniki Warszawskiej, 1969-1972 sekretarz Rady Okręgowej w Warszawie, przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej). Od 01.11.1972 do 30.06.1975 instruktor i starszy instruktor KD Warszawa Praga-Południe. Od 01.07.1975 do 15.01.1976 r. instruktor Wydziału Organizacyjnego Komitetu Warszawskiego. Od 1972 r. członek ORMO. W 1973 i 1975 r. uczestnik kursów I i II stopnia przy Wojewódzkim Ośrodku Kształcenia Ideologicznego. W 1974 i 1978 r. słuchacz R[ocznego ] S[tudium] N[auk] S[połecznych]. Od 1976 r. przewodniczący Stołecznego Komitetu ORMO Dzielnicy Warszawa Praga-Południe. W 1983 r. uczestnik 6 tygodniowego kursu w ANS w Moskwie. Członek Związku Zawodowego Pracowników PZPR.Od października 1988 r. do sierpnia 1989 r. przewodniczący Komitetu Przemysłu Obronnego Rady Ministrów, przewodniczący Krajowej Rady ds. Mieszkaniowych, wiceprzewodniczący Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów.
Źródła: APW: 1733/792, k. 282, 1733/797, k. 177, 1733/1408 (akta osobowe); T. Mołdawa, s. 155, 176, 410.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Sekretarz KD Warszawa Praga-Południe Warszawa PZPR 16-01-1976 30-04-1981 APW: 1733/1408 (akta osobowe)
I Sekretarz KD Warszawa Praga-Południe Warszawa PZPR 01-05-1981 20-01-1984 APW: 1733/1408 (akta osobowe).
Sekretarz Ds Przemysłu, Reformy Gospodarczej I Handlu Zagranicznego Komitet Warszawski Warszawa PZPR 21-01-1984 13-10-1988 APW: 1733/792, k. 282, 1733/852, k. 8, 26, 34, 38, 1733/1220, k. 247, 1733/1408 (akta osobowe); Skład władz warszawskiej organizacji partyjnej cz. IV 1981-1984, "Materiały do historii Warszawskiej Organizacji Partyjnej", Warszawa 1986, z. 9, s. 20
Członek Komitet Warszawski Warszawa PZPR 21-01-1984 20-10-1989 APW: 1733/852, k. 177, 1733/864, k. 270 (ostatnia wzmianka o pełnieniu funkcji), 1733/1220, k. 248-249; Skład władz warszawskiej organizacji partyjnej cz. IV 1981-1984, "Materiały do historii Warszawskiej Organizacji Partyjnej", Warszawa 1986, z. 9, s. 17
Wiceprezes Rada Ministrów Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej Warszawa Brak 14-10-1988 1-08-1989 T. Mołdawa, Ludzie władzy 1944-1991, s. 176.