Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-06-2022 09:40

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Marian
Nazwisko: Jaskólski
Miejsce urodzenia: ZŁOCHOWICE
Data urodzenia: 19-03-1933
Imię ojca: Piotr
Imię matki: Antonina
Dodatkowe informacje:

W latach 1953-1954 służba wojskowa w KBW. W okresie od 2.12.1953 do 5.11.1954 Oficerska Szkoła Rezerwy KBW w Legnicy. Od 2.12.1964 do 19.12.1964 kurs dla nowo przyjętych funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa. Od 5.09.1966 do 21.07.1967 Roczna Oficerska Szkoła Operacyjna w CW MSW w Legionowie.
Według wniosku z 23.10.1967 od początku służby pracował po linii Wydziału III, następnie Wydziału II. Z opinii służbowej z 28.12.1970 wynika, że od ukończenia CW MSW w Legionowie do października 1968 pracował po linii Wydziału II, następnie Wydziału III. Według opinii z 15.01.1975 od listopada 1973 pracował po linii pionu IV.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
PUdsBP ŚWINOUJŚCIE SEKCJA V "A", PLACÓWKA W WOLINIE OFICER OPERACYJNY - 01-04-1956
IPN Sz 0019/5733, IPN Po 0132/383, IPN BU 1715/3696 22959/0, IPN Po 0065/5733, 413/V, 1298/646 akta osobowe i karta
PUdsBP ŚWINOUJŚCIE SEKCJA V "A" REFERENT chor. 01-05-1956 30-11-1956
KP MO SŁUPCA REFERAT DS. BEZPIECZEŃSTWA OFICER OPERACYJNY - 15-11-1964
KP MO SŁUPCA REFERAT DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA OFICER - 01-04-1967
KP MO SŁUPCA REFERAT DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA INSPEKTOR OPERACYJNY - 01-03-1969
KP MO SŁUPCA REFERAT DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA STARSZY INSPEKTOR OPERACYJNY - 01-05-1973
KW MO KONIN BRAK DO DYSPOZYCJI KOMENDANTA - 01-06-1975
KW MO KONIN WYDZIAŁ II KIEROWNIK SEKCJI - 01-06-1975
KW MO KONIN WYDZIAŁ "C" NACZELNIK mjr 01-02-1976 05-08-1980
.