Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 27-11-2018 09:38

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Henryk
Nazwisko: Kisiel
Miejsce urodzenia: Łódź
Data urodzenia: 01-07-1921
Imię ojca: Stanisław
Imię matki: Jadwiga
Dodatkowe informacje:

Członek PPR w Łodzi (psedonim "Lech") od końca 1942 r., od 15.12.1948 r. w PZPR. W 1949 r. uzyskał tytuł mgr. ekonomii na Wydziale Prawno-Ekonomicznym Uniwersytetu Łódzkiego. Od 1945 r. pracownik oddziału NBP w Łodzi, 1949-1968 pracownik NBP - oddział w Gdańsku, nast. w centrali w W-wie.
Źródła: AAN KC PZPR, CK 7230; AAN KC PZPR, sygn. XI/1034, k. 169; T. Mołdawa, Ludzie władzy 1944-1991. Władze państwowe i polityczne Polski wg stanu na dzień 28 II 1991, W-wa 1991, s. 371-372.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Podsekretarz Stanu Ministerstwo Finansów Warszawa 15-07-1968 04-1971 AAN KC PZPR, sygn. XI/1034, k. 169; T. Mołdawa, Ludzie władzy 1944-1991. Władze państwowe i polityczne Polski wg stanu na dzień 28 II 1991, W-wa 1991, s. 184.
Podsekretarz Stanu Ministerstwo Handlu Zagranicznego Warszawa 04-1971 10-1971 AAN KC PZPR, sygn. XI/1034, k. 169; T. Mołdawa, Ludzie władzy 1944-1991. Władze państwowe i polityczne Polski wg stanu na dzień 28 II 1991, W-wa 1991, s. 189.
Zastępca Przewodniczącego Komisja Planowania przy Radzie Ministrów Warszawa 11-10-1971 04-1974 AAN KC PZPR, sygn. XI/1034, k. 169; T. Mołdawa, Ludzie władzy 1944-1991. Władze państwowe i polityczne Polski wg stanu na dzień 28 II 1991, W-wa 1991, s. 177.
Podsekretarz Stanu Ministerstwo Handlu Zagranicznego i Gospodarki Morskiej, I zastępca ministra Warszawa 04-1974 11-1974 T. Mołdawa, Ludzie władzy 1944-1991. Władze państwowe i polityczne Polski wg stanu na dzień 28 II 1991, W-wa 1991, s. 189, 372.
Minister Ministerstwo Finansów Warszawa 11-1974 08-1980 AAN KC PZPR, CK 7230; T. Mołdawa, Ludzie władzy 1944-1991. Władze państwowe i polityczne Polski wg stanu na dzień 28 II 1991, W-wa 1991, s. 372.
Zastępca Członka Komitet Centralny Warszawa PZPR 12-12-1975 02-1980 T. Mołdawa, Ludzie władzy 1944-1991. Władze państwowe i polityczne Polski wg stanu na dzień 28 II 1991, W-wa 1991, s. 371; PZPR, Zjazdy, plenarne posiedzenia KC, oprac. W. Ciempiel, s. 178.
Członek Komitet Centralny Warszawa PZPR 15-02-1980 07-1981 AAN KC PZPR, CK 7230; T. Mołdawa, Ludzie władzy 1944-1991. Władze państwowe i polityczne Polski wg stanu na dzień 28 II 1991, W-wa 1991, s. 371-372; PZPR, Zjazdy, plenarne posiedzenia KC, oprac. W. Ciempiel, s. 198.
Wiceprezes Rada Ministrów Warszawa 24-08-1980 12-06-1981 AAN KC PZPR, CK 7230; T. Mołdawa, Ludzie władzy 1944-1991. Władze państwowe i polityczne Polski wg stanu na dzień 28 II 1991, W-wa 1991, s. 175.
Przewodniczący Komisja Planowania przy Radzie Ministrów Warszawa 24-08-1980 12-06-1981 AAN KC PZPR, CK 7230; T. Mołdawa, Ludzie władzy 1944-1991. Władze państwowe i polityczne Polski wg stanu na dzień 28 II 1991, W-wa 1991, s. 176.