Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 26-09-2022 12:57

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Józef
Nazwisko: Sasin
Miejsce urodzenia: WYGODA
Data urodzenia: 19-01-1934
Imię ojca: Henryk
Imię matki: Maria
Dodatkowe informacje:

Według "Wywiadu [w miejscu zamieszkania]" z dnia 16.12.1952: "(...) w/w jest jako KP na kontakcie PUBP w Kutnie" (IPN BU 0604/1923, k. 36). Według "Wniosku personalnego" z dnia 24.04.1953: "wywiad z PUBP Kutno ustalił, że (...) jest jako KP na kontakcie PUBP w Kutnie" (IPN BU 0604/1923, k. 46). W okresie od 30.08.1973 do 28.06.1974 kurs specjalny w Wyższej Szkole KGB w Moskwie. Delegowany służbowo: od 28.07.1976 do 31.07.1976, od 14.09.1976 do 18.09.1976 oraz od 25.06.1979 do 2.07.1979 do ZSRS; od 24.091979 do 28.09.1979 do Bułgarii; od 7.01.1980 do 11.01.1980 do Austrii.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
KOS MBP CZERWIEŃSK BRAK DANYCH SŁUCHACZ - 01-08-1953
IPN Sz 0019/5875, IPN BU 0604/1923 23695/0, 24235/V akta osobowe i karta
WUBP SZCZECIN WYDZIAŁ I, SEKCJA X REFERENT - 01-09-1954
WUdsBP SZCZECIN WYDZIAŁ II, SEKCJA V REFERENT - 01-04-1955
WUdsBP SZCZECIN WYDZIAŁ II, SEKCJA V OFICER OPERACYJNY ppor. 01-04-1956 20-12-1956
KW MO SZCZECIN WYDZIAŁ III OFICER OPERACYJNY - 08-05-1957
KW MO SZCZECIN WYDZIAŁ III STARSZY REFERENT OPERACYJNY - 01-03-1960
KW MO SZCZECIN WYDZIAŁ III, GRUPA III KIEROWNIK - 01-04-1961
KW MO SZCZECIN WYDZIAŁ III, GRUPA VI KIEROWNIK - 01-04-1967
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT III, WYDZIAŁ III INSPEKTOR (ETAT NIEJAWNY) - 15-06-1970
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT III, WYDZIAŁ VI INSPEKTOR - 01-07-1970
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT III, WYDZIAŁ VI STARSZY INSPEKTOR - 15-10-1971
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT III, WYDZIAŁ VI ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-05-1972
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT III, WYDZIAŁ VII NACZELNIK - 01-04-1976
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT III "A", WYDZIAŁ VII NACZELNIK - 01-05-1979
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT III "A" ZASTĘPCA DYREKTORA - 21-10-1980
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT V DYREKTOR - 07-12-1981
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT OCHRONY GOSPODARKI DYREKTOR - 24-08-1989
MSW WARSZAWA DO DYSPOZYCJI DYREKTORA DEPARTAMENTU KADR I SZKOLENIA gen. bryg. 04-05-1990 31-07-1990
.