Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 24-08-2021 09:35

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Stefan
Nazwisko: Szatkowski
Miejsce urodzenia: Bystrzejowice
Data urodzenia: 01-09-1924
Imię ojca: Walenty
Imię matki: Janina
Znany/a też jako:
Stefan Szadkowski
urodzony/a 01- 09-1924 Bystrzejowice
Imiona rodziców: Walenty Janina


Dodatkowe informacje:

W okresie od 12.07.1954 do lipca 1960 pracownik operacyjny, od 15.05.1957 rezydent rezydentury włoskiej, oficjalnie attache konsularny, następnie II sekretarz, kierownik Wydziału Konsularnego w Ambasadzie PRL w Rzymie. Od 18.06.1965 do 1967 oficer operacyjny na placówce PRL w Dżakarcie, oficjalnie II sekretarz Ambasady PRL w Dżakarcie.


Kursy i szkolenia:

W 1947 jednomiesięczny kurs aktywu wojewódzkiego w CW MBP w Legionowie.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
WUBP KOSZALIN WYDZIAŁ V, SEKCJA I MŁODSZY REFERENT 29-09-1945
IPN BU 003175/221 13044/V akta osobowe
IPN Sz 0019/5890 23730/0 akta osobowe
WUBP SZCZECIN WYDZIAŁ V, SEKCJA I REFERENT 16-03-1946
WUBP SZCZECIN WYDZIAŁ V, SEKCJA I STARSZY REFERENT 03-08-1946
WUBP SZCZECIN WYDZIAŁ V, SEKCJA II STARSZY REFERENT 15-04-1947
WUBP SZCZECIN WYDZIAŁ V, SEKCJA II STARSZY REFERENT P.O. KIEROWNIKA 01-12-1947
WUBP SZCZECIN WYDZIAŁ V, SEKCJA II KIEROWNIK 01-04-1948
MBP WARSZAWA DO DYSPOZYCJI DYREKTORA DEPARTAMENTU KADR 15-12-1949
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT V, WYDZIAŁ IV, SEKCJA II STARSZY REFERENT 15-12-1949
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT V, WYDZIAŁ V, SEKCJA III KIEROWNIK 01-11-1951
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT XI, WYDZIAŁ III, SEKCJA I KIEROWNIK 15-01-1953
MBP WARSZAWA DO DYSPOZYCJI DEPARTAMENTU VII 15-01-1954
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT VII KIEROWNIK SEKCJI (ETAT NIEJAWNY) 01-02-1954
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I STARSZY OFICER OPERACYJNY (ETAT NIEJAWNY) 28-11-1956
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I INSPEKTOR (ETAT NIEJAWNY) 15-07-1960
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ III INSPEKTOR 01-11-1963
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I INSPEKTOR (ETAT NIEJAWNY) 01-07-1965
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ VI INSPEKTOR ppłk 15-12-1967 05-07-1970
.