Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-06-2022 09:40

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Franciszek
Nazwisko: Waśko
Miejsce urodzenia: SEEKIRCHEN (AUSTRIA)
Data urodzenia: 27-04-1944
Imię ojca: Franciszek
Imię matki: Zofia
Dodatkowe informacje:

W okresie 16.05.1967-31.05.1968 służba w MO. ///
Wg jednego z dokumentów stanowisko starszego inspektora Wydziału III-1 WUSW w Krakowie objął 01.08.1985. W okresie służby w Wydziale OKPP WUSW w Krakowie mógł pełnić także funkcję kierownika sekcji. W dniu 01.05.1985, dowodząc grupą operacyjną podczas manifestacji pod kościołem "Arka" w Krakowie, osobiście dokonał zatrzymania Zbigniewa Ferczyka - jednego z organizatorów próby zorganizowania kontrmanifestacji oraz udzielił istotnej pomocy w zatrzymaniu Mieczysława Gila. ///
W okresie 08.09.1969-10.07.1970 Szkoła Oficerska Obserwacji Zewnętrznej w CW MSW w Legionowie; 20.10.1973 - 15.02.1974 kurs z języka niemieckiego w Ośrodku Nauczania Języków Obcych MSW w Klimontowie.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
KW MO KRAKÓW WYDZIAŁ "B", SEKCJA V WYWIADOWCA - 01-06-1968
IPN Kr 0158/5 6727/SB akta osobowe i karta
KW MO KRAKÓW WYDZIAŁ III, GRUPA INSPEKTORÓW OPERACYJNYCH INSPEKTOR - 01-02-1971
KW MO KRAKÓW WYDZIAŁ III, GRUPA INSPEKTORÓW OPERACYJNYCH STARSZY INSPEKTOR - 16-02-1973
KM MO KRAKÓW WYDZIAŁ III "A" STARSZY INSPEKTOR - 01-06-1975
KW MO KRAKÓW WYDZIAŁ III "A" KIEROWNIK SEKCJI - 01-07-1978
KW MO KRAKÓW WYDZIAŁ II KIEROWNIK SEKCJI - 01-05-1981
WUSW KRAKÓW WYDZIAŁ V KIEROWNIK SEKCJI - 01-01-1984
WUSW KRAKÓW WYDZIAŁ III-1 STARSZY INSPEKTOR - 10-04-1985
WUSW KRAKÓW WYDZIAŁ III-1, SEKCJA III "B" KIEROWNIK SEKCJI - 16-06-1989
WUSW KRAKÓW WYDZIAŁ OCHRONY KONSTYTUCYJNEGO PORZĄDKU PAŃSTWA STARSZY INSPEKTOR kpt. 01-11-1989 05-04-1990
.