Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-06-2022 09:40

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Witold Stefan
Nazwisko: Sobota
Miejsce urodzenia: Brzeziny
Data urodzenia: 30-09-1929
Kraj urodzenia: Polska
Imię ojca: Ludwik
Imię matki: Kazimiera
Znany/a też jako:
Witold Sobota
urodzony/a 30- 04-1928 Grodzisk Mazowiecki
Imiona rodziców: Ludwik Kazimiera


Dodatkowe informacje:

02. - 04.12.1957,  12. - 15.01.1959, 03. - 06.02.1962, 24. - 28.06.1969, 20. - 23.08.1969, 26. - 28.02.1970 delegowany służbowo do Niemieckiej Republiki Demokratycznej. Brak danych o dacie zakończenia służby.


Kursy i szkolenia:

01.10. - 19.12.1964 słuchacz Kursu Doskonalenia Kadr Kierowniczych SB w Departamencie Kadr i Szkolenia MSW Warszawa.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
CW MBP LEGIONOWO DWULETNIA SZKOŁA OFCIERSKA SŁUCHACZ - 15-09-1949
IPN Sz 0019/5883, IPN BU 003175/717 23712/0, - akta osobowe
WUBP SZCZECIN DO DYSPOZYCJI SZEFA - 23-07-1951
WUBP SZCZECIN WYDZIAŁ III, SEKCJA I MŁODSZY REFERENT - 01-08-1951
WUBP SZCZECIN WYDZIAŁ VIII "A", SEKCJA I REFERENT - 01-12-1951
WUBP SZCZECIN WYDZIAŁ VIII "A", SEKCJA I STARSZY REFERENT - 01-08-1953
WUBP SZCZECIN WYDZIAŁ I, SEKCJA VI STARSZY REFERENT - 01-06-1954
WUBP SZCZECIN WYDZIAŁ I, SEKCJA VI STARSZY REFERENT I P.O. KIEROWNIKA - 15-10-1954
WUdsBP SZCZECIN WYDZIAŁ II, SEKCJA IV KIEROWNIK - 01-04-1955
WUdsBP SZCZECIN WYDZIAŁ II, SEKCJA IV STARSZY OFICER - 01-04-1956
KW MO SZCZECIN WYDZIAŁ II, SEKCJA I STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-01-1957
KW MO SZCZECIN WYDZIAŁ II KIEROWNIK GRUPY - 01-04-1959
KW MO SZCZECIN WYDZIAŁ II ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-05-1963
KW MO SZCZECIN WYDZIAŁ II NACZELNIK - 01-06-1968
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ IX ZASTĘPCA NACZELNIKA ppłk 01-05-1971
.