Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 27-11-2018 09:38

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Teofil
Nazwisko: Cieśla
Miejsce urodzenia: Bobrowniki
Data urodzenia: 12-06-1925
Imię ojca: Zachariasz
Imię matki: Balbina
Dodatkowe informacje:

Od 01.03.1947 r. w PPR.
01.09.1955-31.07.1956 ukończył Centralną Szkołę Partyjną im. J. Marchlewskiego w Warszawie.
26.05.1975-30.04.1978 pełnił funkcję wicewojewody katowickiego
Od 16.10.1979 r. pełnił funkcję Konsula Generalnego PRL w Ostrawie.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Instruktor Wydział Handlu i Finansów Komitet Wojewódzki Katowice PZPR 01-01-1955 31-08-1955 AP Katowice, KW PZPR Katowice, teczka osobowa 412, Tamże, karta osobowa.
Instruktor Wydział Handlu i Finansów Komitet Wojewódzki Katowice PZPR 01-08-1956 28-02-1960 AP Katowice, KW PZPR Katowice, teczka osobowa 412, Tamże, karta osobowa.
Zastępca Kierownika Wydział Ekonomiczny Komitet Wojewódzki Katowice PZPR 01-03-1960 28-02-1968 AP Katowice, KW PZPR Katowice, teczka osobowa 412, Tamże, karta osobowa.
Kierownik Wydział Ogólny Komitet Wojewódzki Katowice PZPR 01-03-1968 28-02-1973 AP Katowice, KW PZPR Katowice, teczka osobowa 412, Tamże, karta osobowa.
Kierownik Wydział Produkcji Rynkowej, Handlu i Usług Komitet Wojewódzki Katowice PZPR 01-03-1973 10-04-1974 AP Katowice, KW PZPR Katowice, teczka osobowa 412, Tamże, karta osobowa.
I Sekretarz Komitet Miejski Bytom PZPR 11-04-1974 31-05-1975 AP Katowice, KW PZPR Katowice, teczka osobowa 412, Tamże, karta osobowa.
Członek brak Komitet Wojewódzki Katowice PZPR 03-02-1975 13-01-1978 AP Katowice, KW PZPR Katowice, teczka osobowa 412, Tamże, karta osobowa.
I Zastępca Przewodniczącego Wojewódzka Komisja Kontroli Partyjnej Komitet Wojewódzki Katowice PZPR 01-06-1978 15-10-1979 AP Katowice, KW PZPR Katowice, teczka osobowa 412, Tamże, karta osobowa.