Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 25-07-2022 09:12

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Stanisław
Nazwisko: Juszkiewicz
Miejsce urodzenia: GWOŹDZIEC
Data urodzenia: 20-07-1927
Imię ojca: Władysław
Imię matki: Zofia
Dodatkowe informacje:

W latach 1947-1949 służba w 11 Pułku KBW we Wrocławiu (brak bliższych danych). Uczestniczył w zwalczaniu polskiego podziemia niepodległościowego. Podczas pełnienia funkcji zastępcy naczelnika Wydziału "B" KW MO we Wrocławiu faktycznie pracował w Inspektoracie Kierownictwa SB we Wrocławiu.


Kursy i szkolenia: Ukończył Szkołę Wojewódzkę przy WUBP (brak bliższych danych).


Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
WUBP WROCŁAW BRAK MŁODSZY REFERENT - 01-10-1949
IPN Wr 059/4518 V/8262 akta osobowe i karta
WUBP WROCŁAW WYDZIAŁ IV, SEKCJA I MŁODSZY REFERENT - 01-07-1950
WUBP WROCŁAW WYDZIAŁ IV, SEKCJA I REFERENT - 01-07-1951
WUBP WROCŁAW WYDZIAŁ IX, SEKCJA III STARSZY REFERENT - 01-02-1953
WUBP WROCŁAW WYDZIAŁ IV, SEKCJA III STARSZY REFERENT - 01-09-1954
WUdsBP WROCŁAW WYDZIAŁ IV, SEKCJA III STARSZY REFERENT - 01-04-1955
WUdsBP WROCŁAW WYDZIAŁ IV, SEKCJA III OFICER OPERACYJNY - 01-04-1956
KW MO WROCŁAW WYDZIAŁ III OFICER OPERACYJNY - 01-01-1957
KW MO WROCŁAW WYDZIAŁ III STARSZY OFICER OPERACYJNY - 09-11-1957
KW MO WROCŁAW WYDZIAŁ III KIEROWNIK GRUPY - 01-04-1959
KW MO WROCŁAW WYDZIAŁ KONTROLI RUCHU GRANICZNEGO ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-05-1969
KW MO WROCŁAW WYDZIAŁ "B" ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-04-1972
KW MO WROCŁAW WYDZIAŁ "C" NACZELNIK - 01-03-1975
KW MO WROCŁAW WYDZIAŁ III NACZELNIK - 01-12-1980
WUSW WROCŁAW INSPEKTORAT OCHRONY FUNKCJONARIUSZY KIEROWNIK ppłk 16-01-1985 14-11-1986
.