Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-06-2022 09:40

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Edward
Nazwisko: Cyran
Miejsce urodzenia: BIEŹDZIEDZA
Data urodzenia: 06-09-1934
Imię ojca: Ignacy
Imię matki: Rozalia
Dodatkowe informacje:

W okresie 7-28.10.1962 przeszkolenie w zakresie prowadzenia niektórych czynności dochodzeniowych; 4-27.11.1962 kurs przedśledczy w KWMO w Katowicach; 17.09.-5.12.1970 kurs doskonalenia kadr kierowniczych Służby Bezpieczeństwa; 15.05.-28.06.1974 przeszkolenie na kursie zastępców komendantów powiatowych MO ds. Służby Bezpieczeństwa w ODKK MSW w Łodzi.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
CW MBP LEGIONOWO DWULETNIA SZKOŁA OFICERSKA SŁUCHACZ - 10-09-1952
IPN Ka 0236/30 317/V akta osobowe
WUBP RZESZÓW BRAK DO DYSPOZYCJI SZEFA - 26-07-1954
WUBP RZESZÓW WYDZIAŁ III, SEKCJA I REFERENT - 27-07-1954
WUdsBP RZESZÓW WYDZIAŁ III, SEKCJA II REFERENT - 01-04-1955
WUdsBP RZESZÓW WYDZIAŁ III, SEKCJA II OFICER OPERACYJNY - 01-04-1956
KP MO PRZEWORSK REFERAT DS. BEZPIECZEŃSTWA OFICER OPERACYJNY - 01-01-1957
KP MO PRZEWORSK REFERAT DS. BEZPIECZEŃSTWA STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-01-1959
KW MO KATOWICE BRAK DO DYSPOZYCJI ZASTĘPCY KOMENDANTA DS. BEZPIECZEŃSTWA - 26-11-1960
KM MO ZABRZE REFERAT DS. BEZPIECZEŃSTWA STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-12-1960
KM MO ZABRZE REFERAT DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA INSPEKTOR OPERACYJNY - 01-04-1967
KW MO KATOWICE WYDZIAŁ III INSPEKTOR - 01-10-1967
KP MO WODZISŁAW ŚLĄSKI KIEROWNICTWO P.O. I ZASTĘPCY KOMENDANTA DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA - 20-09-1968
KP MO WODZISŁAW ŚLĄSKI KIEROWNICTWO I ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA - 16-10-1968
KW MO BIELSKO-BIAŁA WYDZIAŁ IV NACZELNIK - 01-06-1975
KW MO BIELSKO-BIAŁA BRAK DO DYSPOZYCJI KOMENDANTA ppłk 15-12-1977 30-11-1978
.