Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 27-05-2024 09:14

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Bronisław
Nazwisko: Moczkowski
Miejsce urodzenia: SZCZUKWIN
Data urodzenia: 20-05-1922
Imię ojca: Stefan
Imię matki: Zofia
Dodatkowe informacje:

W okresie 14.12.1954-31.03.1957 służba w KGMO w Warszawie.
W okresie 1.04.1957-19.09.71 komendant KWMO Olsztyn; 20.09.1971-31.05.1975 komendant KWMO Łódź; 1.06.1975-31.03.1981 komendant KWMO Piotrków Trybunalski; 1.04.1981-31.07.1983 komendant KWMO Łódź; 1.08.1983-21.05.1989 szef WUSW Łódź; 22.05.1989-15.02.1990 do dyspozycji dyrektora Departamentu Kadr MSW. Służbę zakończył w stopniu generała brygady.
W 1948 roczny kurs w CW MBP w Legionowie. Dwumiesięczny kurs przy MUBP w Łodzi.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
MUBP ŁÓDŹ SEKCJA I REFERENT - 12-02-1945
IPN Ld 0268/398/1 28389/VI akta osobowe i karta
KW MO ŁÓDŹ WYDZIAŁ SPECJALNY P.O. STARSZEGO REFERENTA - 07-08-1946
KW MO OLSZTYN WYDZIAŁ SPECJALNY SZEF - 21-04-1949
KW MO OLSZTYN WYDZIAŁ VI NACZELNIK - 01-07-1950
KG MO WARSZAWA ODDZIAŁ VI, WYDZIAŁ I ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-09-1951
KG MO WARSZAWA ODDZIAŁ VI, WYDZIAŁ I NACZELNIK - 01-08-1952
KG MO WARSZAWA ODDZIAŁ VI ZASTĘPCA SZEFA - 01-04-1954
KG MO WARSZAWA ODDZIAŁ KADR ZASTĘPCA SZEFA brak danych 01-08-1954 14-12-1954
.