Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 25-07-2022 09:12

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Wiesław Józef
Nazwisko: Orłoś
Miejsce urodzenia: Łańcut
Data urodzenia: 28-03-1953
Imię ojca: Kazimierz
Imię matki: Stanisława
Dodatkowe informacje:

Członek Związku Socjalistycznej Młodzieży Polskiej [ZSMP] i Towarystwa Przyjaźni Polsko-Radzieckiej.
Przed rozpoczęciem pracy w aparacie partyjnym był "długoletnim działaczem partyjnym i młodzieżowym - pełnił m.in. funkcję przewodniczącego ZZ [Zarząd Zakładowy] ZSMP w ŁFŚ [Łańcuckiej Fabryce Śrub] w Łańcucie , był członkiem Egzekutywy KZ [Komitetu Zakładowego] PZPR w tym Zakładzie".
Po raz ostatni, jako I sekretarz Komitetu Gminnego PZPR w Białobrzegach, wystąpił w materiałach administracyjnych Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Rzeszowie z kwietnia 1989 r.
Źródło: AIPN Rzeszów, 0125/226, k. 914; AP Rzeszów, KW PZPR w Rzeszowie, 8748, k. 25, 26.Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
I Sekretarz Komitet Gminny Białobrzegi PZPR 1988 AIPN Rzeszów, 0125/226, k. 914.
Treść zapisów ewidencyjnych
Opis materiałów Stan zachowania Uwagi
Akta administracyjne Materiały zawierają informacje o dopuszczeniu pracowników Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Rzeszowie do materiałów tajnych i ściśle tajnych. W zbiorze tym znajduje się "Wniosek w sprawie uzgodnienia kandydata do dostępu do wiadomości stanowiącej tajemnicę państwową", który dotyczy Wiesława Orłosia. Dokument ten został sporządzony przez wojewódzką instancję partii w dniu 28.08.1989 r. AIPN Rzeszów, 0125/226
.