Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 24-08-2021 09:35

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Paweł
Nazwisko: Lebiedź
Miejsce urodzenia: LEBIADY
Data urodzenia: 05-04-1924
Imię ojca: Ignacy
Imię matki: Józefa
Dodatkowe informacje:

09.09.1966 otrzymał nagrodę pieniężną za wysiłek włożony podczas zabezpieczenia operacyjnego uroczystości milenijnych przed "wrogimi wystąpieniami".
Zwolniony ze służby w związku z aresztowaniem szwagra, Stanisława Smolnika, zastępcy dyrektora Departamentu II MSW, oskarżonego o naduzycia.


Kursy i szkolenia: Od 28.02.1948 słuchacz Specjalnego Kursu WSS WUBP w Szczecinie. W okresie 12.09.1952 - 30.07.1953 słuchacz Rocznej Szkoły Oficerskiej CW MBP w Legionowie.


Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
PUBP BYTÓW BRAK DANYCH WARTOWNIK - 18-12-1946
IPN Kr 059/39 6060/SB akta osobowe i karta
PUBP BYTÓW REFERAT V MŁODSZY REFERENT - 01-06-1948
PUBP BYTÓW REFERAT V REFERENT - 01-03-1949
PUBP BYTÓW KIEROWNICTWO STARSZY REFERENT - 15-12-1949
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT V, WYDZIAŁ VI, SEKCJA IV MŁODSZY REFERENT - 03-02-1950
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT V, WYDZIAŁ VI, SEKCJA IV REFERENT - 01-07-1950
WUBP KRAKÓW BRAK DO DYSPOZYCJI SZEFA - 01-07-1951
WUBP KRAKÓW WYDZIAŁ V, SEKCJA VI REFERENT - 01-07-1951
WUBP KRAKÓW WYDZIAŁ V, SEKCJA VI STARSZY REFERENT - 01-03-1952
WUBP KRAKÓW BRAK DO DYSPOZYCJI SZEFA - 31-08-1953
WUBP KRAKÓW WYDZIAŁ XI, SEKCJA I STARSZY REFERENT - 01-09-1953
WUBP KRAKÓW WYDZIAŁ XI, SEKCJA III KIEROWNIK SEKCJI - 31-05-1954
WUdsBP KRAKÓW WYDZIAŁ VI, SEKCJA III KIEROWNIK SEKCJI - 01-04-1955
WUdsBP KRAKÓW WYDZIAŁ VI, SEKCJA III STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-04-1956
KW MO KRAKÓW WYDZIAŁ III STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-01-1957
KW MO KRAKÓW WYDZIAŁ III, GRUPA V "A" KIEROWNIK GRUPY - 01-10-1961
KW MO KRAKÓW WYDZIAŁ IV, GRUPA II KIEROWNIK GRUPY - 15-07-1962
KW MO KRAKÓW WYDZIAŁ IV, GRUPA IV KIEROWNIK GRUPY kpt. 03-1964 16-04-1972
.