Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 26-09-2022 12:57

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Stanisław Marcin
Nazwisko: Stępień
Miejsce urodzenia: WARSZAWA
Data urodzenia: 12-11-1931
Imię ojca: Henryk
Imię matki: Zofia
Dodatkowe informacje:

W okresie od 25.08.1949 11.12.1980 zawodowa służba wojskowa. Od 17.01.1971 do 4.07.1973 zastępca attache wojskowego przy Ambasadzie PRL w Londynie, wcześniej oddelegowany do Zarządu II Sztabu Generalnego WP celem przygotowania do wyjazdu.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
WSW WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI SZEFOSTWA - 29-03-1958
IPN BU 0604/1917 t. 1-2, IPN BU 2602/11015 24219/V, 4791/8 akta osobowe
WSW GDYNIA ODDZIAŁ WSW MARYNARKI WOJENNEJ, ODDZIAŁ WSW W GDYNI-OKSYWIU STARSZY POMOCNIK SZEFA - 02-06-1958
WSW GDYNIA ODDZIAŁ WSW MARYNARKI WOJENNEJ, WYDZIAŁ I STARSZY POMOCNIK SZEFA - 21-05-1960
WSW WARSZAWA SZEFOSTWO WSW, ZARZĄD I, ODDZIAŁ I POMOCNIK SZEFA - 17-06-1963
WSW WARSZAWA SZEFOSTWO WSW, ZARZĄD I, ODDZIAŁ I STARSZY POMOCNIK SZEFA - 02-07-1964
WSW WARSZAWA SZEFOSTWO WSW, ZARZĄD I, ODDZIAŁ II STARSZY POMOCNIK SZEFA - 02-09-1965
WSW WARSZAWA SZEFOSTWO WSW, ZARZĄD II, ODDZIAŁ II STARSZY POMOCNIK SZEFA - 09-06-1967
Z II SG WP WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI SZEFA SZTABU GENERALNEGO WP - 26-08-1970
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ ATTACHATÓW WOJSKOWYCH ODDELEGOWANY - 01-09-1970
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ ATTACHATÓW WOJSKOWYCH ZASTĘPCA ATTACHE WOJSKOWEGO - 17-01-1971
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ "Z" PRZEDSTAWICIEL WOJEWÓDZKI - 05-07-1973
WSW WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI - 14-01-1974
WSW WARSZAWA ZARZĄD WSW WOJSK OBRONY POWIETRZNEJ KRAJU ZASTĘPCA SZEFA DS. KONTRWYWIADU płk 02-1974 11-12-1980
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT III, WYDZIAŁ VII STARSZY INSPEKTOR - 03-01-1984
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT III, WYDZIAŁ VI NACZELNIK - 01-05-1985
MSW WARSZAWA BIURO STUDIÓW ZASTĘPCA DYREKTORA płk 01-08-1985 31-07-1990
.