Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 22-05-2024 08:55

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Stanisław
Nazwisko: Janus
Miejsce urodzenia: CIENIAWA
Data urodzenia: 04-11-1927
Imię ojca: Franciszek
Imię matki: Maria
Dodatkowe informacje:

W 1950 kurs referentów UB na województwo Białystok. W 1951 Szkoła Międzywojewódzka w Olsztynie. Z dniem 15.12.1954 odwołany ze stanowiska zastępcy szefa PUBP Hajnówka i skierowany na sześciomiesięczny Kurs Rolny przy Centralnej Szkole Partyjnej im. Marchlewskiego w Warszawie, kurs ukończył 1.08.1955. Zastępca kierownika PUdsBP Kolno od 1.11.1955 z zaliczeniem pracy od 1.09.1955.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
PUBP WYSOKIE MAZOWIECKIE REFERAT I MŁODSZY REFERENT - 28-10-1950
IPN Bi 98/2135 V-4248 akta osobowe i karta
PUBP WYSOKIE MAZOWIECKIE REFERAT V REFERENT - 27-10-1951
PUBP WYSOKIE MAZOWIECKIE REFERENCI TERENOWI (GMINNI) REFERENT NA GMINĘ PIEKUTY - 01-05-1952
PUBP WYSOKIE MAZOWIECKIE BRAK DANYCH STARSZY REFERENT POWIATOWY - 01-05-1953
PUBP HAJNÓWKA BRAK ZASTĘPCA SZEFA - 01-05-1954
WUdsBP BIAŁYSTOK BRAK DO DYSPOZYCJI - 01-08-1955
PUdsBP KOLNO BRAK ZASTĘPCA KIEROWNIKA - 01-11-1955
PUdsBP KOLNO BRAK KIEROWNIK - 01-05-1956
KP MO KOLNO BRAK ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. BEZPIECZEŃSTWA - 01-01-1957
KP MO ŁOMŻA BRAK ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. BEZPIECZEŃSTWA - 01-01-1962
KP MO ŁOMŻA BRAK I ZASTĘPCA DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA - 01-04-1967
KW MO BIAŁYSTOK WYDZIAŁ "B" NACZELNIK - 01-06-1970
KW MO BIAŁYSTOK BRAK SEKRETARZ KOMITETU ZAKŁADOWEGO PZPR - 01-08-1979
KW MO BIAŁYSTOK BRAK DO DYSPOZYCJI KOMENDANTA - 16-05-1981
KW MO BIAŁYSTOK BRAK SŁUŻBA W MO - 01-09-1981
WUSW BIAŁYSTOK WYDZIAŁ "C" NACZELNIK płk 01-01-1984 15-06-1988
.