Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 24-08-2021 09:35

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Artur
Nazwisko: Gotówko
Miejsce urodzenia: LIDA (ZSRR)
Data urodzenia: 14-04-1942
Imię ojca: Franciszek
Imię matki: Helena
Dodatkowe informacje:

W latach 1974-1979 Wydział Nauk Pedagogicznych Wojskowej Akademii Politycznej. W okresie od 17.10.1983 do 15.02.1984 delegowany jako uczestnik wyprawy antarktycznej organizowanej przez Polską Akademię Nauk. Od 3.09.1984 do 29.09.1984 kurs kadry kierowniczej pionu III MSW w ASW w Warszawie. Od 1.08.1987 do 30.04.1990 w grupie operacyjnej Departamentu V w Czechosłowacji (praca w koordynacji z czeską służbą bezpieczeństwa).



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
OS WSW MIŃSK MAZOWIECKI KURS PRZEKWALIFIKUJĄCY OFICERÓW SŁUCHACZ - 02-11-1967
IPN BU 0604/1751 t. 1-2 23310/V akta osobowe
ZARZĄD WSW WOW WARSZAWA WYDZIAŁ WSW ORZYSZ P.O. STARSZEGO POMOCNIKA SZEFA - 06-08-1968
ZARZĄD WSW WOW WARSZAWA WYDZIAŁ WSW ORZYSZ STARSZY POMOCNIK SZEFA - 13-11-1969
SZEFOSTWO WSW WARSZAWA WYDZIAŁ VIII STARSZY POMOCNIK SZEFA - 21-02-1973
SZEFOSTWO WSW WARSZAWA WYDZIAŁ VIII P.O. SZEFA - 12-02-1974
SZEFOSTWO WSW WARSZAWA WYDZIAŁ VIII SZEF - 24-06-1974
SZEFOSTWO WSW WARSZAWA ODDZIAŁ VII P.O. SZEFA - 21-10-1981
SZEFOSTWO WSW WARSZAWA DO DYSPOZYCJI SZEFA - 18-12-1981
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT III, WYDZIAŁ III STARSZY INSPEKTOR - 04-09-1982
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT III, ZESPÓŁ OPERACYJNY ZASTĘPCA SZEFA - 01-01-1985
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT III, WYDZIAŁ VIII NACZELNIK - 01-12-1986
MSW WARSZAWA DO DYSPOZYCJI DYREKTORA DEPARTAMENTU KADR - 01-07-1987
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT V ZASTĘPCA NACZELNIKA (ETAT NIEJAWNY) - 01-08-1987
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT V NACZELNIK (ETAT NIEJAWNY) - 01-04-1988
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT OCHRONY KONSTYTUCYJNEGO PORZĄDKU PAŃSTWA, WYDZIAŁ V NACZELNIK płk 01-05-1990 31-07-1990
.