Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-06-2022 09:40

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Sergiusz
Nazwisko: Nowik
Miejsce urodzenia: TOPOLANY
Data urodzenia: 20-12-1923
Imię ojca: Andrzej
Imię matki: Melania
Dodatkowe informacje:

W okresie od 5.06.1946 do 1.09.1946 wojewódzki kurs specjalny w Białymstoku. Od 1.07.1948 do 15.04.1949 Roczna Szkoła Oficerska w CW MBP w Legionowie. Od 5.02.1948 do 1.06.1949 pięciomiesięczny kurs "0" w CW MBP w Legionowie. Od 10.04.1957 do 7.06.1957 kurs inspektorów przy Departamencie I MSW.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
WUBP BIAŁYSTOK WYDZIAŁ I, SEKCJA I MŁODSZY REFERENT - 20-02-1946
IPN Bi 98/1954 V-4063 akta osobowe
WUBP BIAŁYSTOK WYDZIAŁ I, SEKCJA V KIEROWNIK - 24-05-1949
PUBP SUWAŁKI BRAK SZEF - 01-02-1952
WUBP BIAŁYSTOK BRAK DO DYSPOZYCJI SZEFA - 15-10-1953
WUBP BIAŁYSTOK WYDZIAŁ I ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-04-1954
WUdsBP BIAŁYSTOK WYDZIAŁ II ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-04-1955
KW MO BIAŁYSTOK SAMODZIELNA GRUPA SPECJALNA INSPEKTOR - 01-01-1957
KW MO BIAŁYSTOK WYDZIAŁ II STARSZY OFICER OPERACYJNY - 15-03-1958
KW MO BIAŁYSTOK SAMODZIELNA SEKCJA REJESTRACJI CUDZOZIEMCÓW STARSZY OFICER OPERACYJNY - 15-09-1960
KW MO BIAŁYSTOK WYDZIAŁ KONTROLI RUCHU GRANICZNEGO STARSZY OFICER EWIDENCJI OPERACYJNEJ - 16-11-1965
GPK BIAŁYSTOK PLACÓWKA W SIEMIANÓWCE KOMENDANT - 15-04-1969
GPK BIAŁYSTOK PLACÓWKA W ZUBKACH BIAŁOSTOCKICH KOMENDANT - 01-04-1970
KW MO BIAŁYSTOK BRAK DO DYSPOZYCJI KOMENDANTA - 15-03-1972
KW MO BIAŁYSTOK INSPEKTORAT KIEROWNICTWA JEDNOSTEK BEZPIECZEŃSTWA INSPEKTOR - 16-03-1972
KW MO BIAŁYSTOK INSPEKTORAT KIEROWNICTWA JEDNOSTEK BEZPIECZEŃSTWA STARSZY INSPEKTOR mjr 01-03-1975 15-04-1975
.