Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 26-06-2024 09:52

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Lucjan
Nazwisko: Podkościelny
Miejsce urodzenia: ROKITÓW
Data urodzenia: 07-07-1939
Imię ojca: Jan
Imię matki: Regina
Dodatkowe informacje:

Według opinii z dnia 15.10.1969 pracował w Grupie IV Wydziału II do końca 1968, a następnie w Grupie III tegoż Wydziału (brak dat przeniesień). Od 1.09.1970 do odwołania oddelegowany do Granicznej Placówki Kontrolnej Portu Lotniczego w Gdańsku Wrzeszczu "w celu wykonywania poruczonych czynności służbowych". W okresie od 24.07.1987 do 1.11.1987 oddelegowany służbowo do NRD. Od 7.11.1966 do 25.11.1966 kurs dla nowo przyjętych funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa w CW MSW w Legionowie. Od 11.12.1967 do 21.12.1968 Oficerska Szkoła Operacyjna Służby Bezpieczeństwa Nr 2 w CW MSW w Legionowie. Od 26.02.1975 do 31.07.1975 kurs języka niemieckiego I stopnia w Studium Języków Obcych przy Ośrodku Szkolenia Oficerów Politycznych w Łodzi. Od 8.02.1982 do 15.07.1982 kurs języka niemieckiego dla zaawansowanych w Ośrodku Nauczania Języków Obcych MSW w Klimontowie.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
KW MO GDAŃSK WYDZIAŁ II, GRUPA VII OFICER OPERACYJNY - 15-10-1966
IPN Gd 214/2446 V-6097 akta osobowe
KW MO GDAŃSK WYDZIAŁ II, GRUPA VII INSPEKTOR - 01-04-1967
GPK GDAŃSK PLACÓWKA W PORCIE GDYNI INSPEKTOR OPERACYJNY-KONTROLER - 16-08-1970
GPK GDAŃSK PLACÓWKA W PORCIE GDYNI INSPEKTOR - 01-01-1972
GPK GDAŃSK PLACÓWKA W PORCIE GDYNI STARSZY INSPEKTOR OPERACYJNY-STARSZY KONTROLER - 01-06-1972
GPK GDAŃSK PLACÓWKA W PORCIE GDYNI STARSZY KONTROLER - 01-08-1972
GPK GDAŃSK PLACÓWKA W PORCIE GDYNI KIEROWNIK GRUPY - 01-06-1976
KW MO GDAŃSK BRAK DO DYSPOZYCJI KOMENDANTA - 15-04-1982
KW MO GDAŃSK WYDZIAŁ V STARSZY INSPEKTOR - 01-05-1982
KW MO GDAŃSK WYDZIAŁ II STARSZY INSPEKTOR - 01-08-1982
KW MO GDAŃSK WYDZIAŁ II, SEKCJA XI "A" P.O. KIEROWNIKA - 01-02-1983
WUSW GDAŃSK WYDZIAŁ II, SEKCJA XI "A" KIEROWNIK kpt. 01-11-1985 31-07-1989
.