Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 24-01-2023 08:44

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Ryszard Andrzej
Nazwisko: Dorożyński
Miejsce urodzenia: Toruń
Data urodzenia: 23-08-1939
Imię ojca: Kazimierz
Imię matki: Apolonia
Dodatkowe informacje:

Członek PZPR od 1964 r. W okresie od 16.02.1966 do 15.09.1969 pełnił funkcję sekretarza ZW ZMW w Bydgoszczy. Od 16.09.1969 do 20.04.1973 przewodniczący ZW ZMW w Bydgoszczy. W okresie 21.04.1973 - 31.05.1975 przewodniczący RW FSZMP w Bydgoszczy. Wiceprezydent miata Torunia w latach 1976 - 1978. W latach 1978 - 1979 słuchacz WUML. W latach 1980 - 1983 słuchacz ANS przy KC KPZR w Moskwie. Pełnił również funkcję przewodniczącego RW ZSMP, przewodniczącego Komisji Propagandy KW, członka Prezydium WK FJN, członka ZG ZSMW oraz radnego WRN (źródło: AP Toruń, KW PZPR w Toruniu, 59, Protokoły posiedzeń plenarnych KW PZPR 11.06-12.12.1981, k.173).



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Zastępca Członka brak KW Bydgoszcz PZPR 03-1971 AP Bydgoszcz, KW PZPR w Bydgoszczy, 51/330, k. 354.
Członek brak KW Bydgoszcz PZPR 17-03-1973 AP Bydgoszcz, KW PZPR w Bydgoszczy, 51/330, k. 359.
Członek Egzekutywa KW Bydgoszcz PZPR 26-02-1975 AP Bydgoszcz, KW PZPR w Bydgoszczy, 51/330, k. 375.
Kierownik Kancelaria I Sekretarza KW Toruń PZPR 01-06-1975 15-11-1976 AP Toruń, KW PZPR w Toruniu, 414, k. 45; Z. Jędrzyński, Dorożyński Ryszard Andrzej, [w:] Toruński Słownik Biograficzny, t. 3, pod. red. K. Mikulski, Toruń 2002, s. 54.
Członek brak KW Toruń PZPR 07-06-1975 Kierunki rozwoju województwa tematem narady aktywu partyjno-gospodarczego, "Nowości", 09.06.1975, s .3.
Zastępca Przewodniczącego Komisja Kultury KW Toruń PZPR 01-03-1978 AP Toruń, KW PZPR w Toruniu, 53, k. 90.
Kierownik Wydział Pracy Ideowo-Wychowawczej KW Toruń PZPR 09-03-1978 27-04-1979 AP Toruń, KW PZPR w Toruniu, 55, k. 83-84, 128-129.
Sekretarz Ds. Organizacyjnych Wydział Organizacyjny KW Toruń PZPR 27-04-1979 30-06-1981 AP Toruń, KW PZPR w Toruniu, 55, k. 83-84, 128-129.
Członek Egzekutywa KW Toruń PZPR 27-04-1979 30-06-1981 AP Toruń, KW PZPR w Toruniu, 55, k. 83-84, 128-129.
.