Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-09-2021 09:26

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Stefan
Nazwisko: Mikołajczyk
Miejsce urodzenia: BRZEZINY
Data urodzenia: 25-08-1925
Imię ojca: Stefan
Imię matki: Stanisława
Dodatkowe informacje:

Według wniosku z 23.05.1945 służbę rozpoczął w PUBP Brzeziny, według pozostałych dokumentów służbę rozpoczął w PUBP Susz. Według charakterystyki z 16.01.1953 przyczynił się do rozpracowania i likwidacji "siatki szpiegowskiej WIN-u". Według wniosku z 14.07.1954 ustalił i doprowadził do likwidacji ukrywającego się od 1944 funkcjonariusza "Defy" sanacyjnej. Według charakterystyki z 8.12.1954 po zlikwidowaniu funkcjonariusza "Defy" skierowano go do grupy operacyjnej PUdsBP Głogów, gdzie przebywał do czasu awansu na kierownika sekcji. Według charakterystyki ze stycznia 1956 przeszkodził w założeniu nielegalnych organizacji młodzieżowych w Głogowie i Zielonej Górze. W 1945 kurs w Centralnej Szkole MBP w Łodzi. W 1947 Szkoła Specjalna przy WUBP w Olsztynie. W 1947 sześciotygodniowy kurs kierowników referatów PUBP w CW MBP w Legionowie. W okresie od 15.09.1962 do 15.04.1963 kurs w zakresie niektórych czynności dochodzeniowych w KW MO Zielona Góra. Od 18.09.1967 do 9.12.1967 kurs doskonalenia kadr kierowniczych Służby Bezpieczeństwa.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
PUBP SUSZ OCHRONA WARTOWNIK - 03-03-1945
IPN Po 061/1648 2423/V akta osobowe
PUBP SUSZ BRAK DANYCH REFERENT - 25-08-1945
PUBP WĘGORZEWO BRAK DANYCH REFERENT - 12-08-1947
PUBP WĘGORZEWO REFERAT III REFERENT - 01-10-1947
PUBP OSTRÓDA BRAK DANYCH REFERENT - 01-03-1948
WUBP OLSZTYN WYDZIAŁ III, SEKCJA II REFERENT - 01-07-1949
WUBP OLSZTYN WYDZIAŁ III, SEKCJA IV KIEROWNIK - 15-08-1950
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT III, WYDZIAŁ III "A", SEKCJA II REFERENT - 16-04-1952
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT III, WYDZIAŁ IV, SEKCJA II REFERENT - 01-02-1953
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT III, WYDZIAŁ I, SEKCJA I REFERENT - 01-04-1953
WUBP ZIELONA GÓRA BRAK DO DYSPOZYCJI SZEFA - 15-03-1954
WUBP ZIELONA GÓRA WYDZIAŁ III, SEKCJA III STARSZY REFERENT - 15-03-1954
WUBP ZIELONA GÓRA WYDZIAŁ III, SEKCJA IV KIEROWNIK - 15-07-1954
WUdsBP ZIELONA GÓRA WYDZIAŁ III, SEKCJA VI KIEROWNIK - 16-03-1955
KW MO ZIELONA GÓRA WYDZIAŁ III STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-01-1957
KW MO ZIELONA GÓRA WYDZIAŁ III, GRUPA III KIEROWNIK - 01-02-1959
KW MO ZIELONA GÓRA WYDZIAŁ II ZASTĘPCA NACZELNIKA mjr 15-02-1967 30-06-1975
.