Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 26-06-2024 09:52

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Ludwik
Nazwisko: Sroczyński
Miejsce urodzenia: PARUSZEWO
Data urodzenia: 05-11-1925
Imię ojca: Franciszek
Imię matki: Franciszka
Dodatkowe informacje:

W okresie od 20.09.1948 do 30.12.1948 Międzypartyjna Szkoła Wojewódzka PPR i PPS w Poznaniu. W 1950 XVI kurs w Szkole przy WUBP w Poznaniu. Od 1.10.1962 do18.10.1962 kurs przedśledczy w KW MO w Poznaniu. Od 8.04.1970 do 20.06.1970 kurs doskonalenia kadr kierowniczych Służby Bezpieczeństwa w Warszawie. 18.09.1973-31.10.1973 kurs zastępców komendantów powiatowych MO ds. Służby Bezpieczeństwa w Ośrodku Doskonalenia Kadr Kierowniczych MSW w Łodzi.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
WUBP POZNAŃ WYDZIAŁ I, REFERAT IV MŁODSZY REFERENT - 01-03-1949
IPN Po 0147/342 1663/VI akta osobowe i karta
WUBP POZNAŃ WYDZIAŁ DS. FUNKCJONARIUSZY, SEKCJA II REFERENT - 15-03-1951
WUBP POZNAŃ WYDZIAŁ IV, REFERAT OCHRONY REFERENT R.O. PRZY PAŃSTWOWYM MONOPOLU TYTONIOWYM - 01-04-1952
WUBP POZNAŃ BRAK DO DYSPOZYCJI SZEFA - 01-04-1952
WUBP POZNAŃ WYDZIAŁ IV, REFERAT SPRAWOZDAWCZOŚCI STARSZY REFERENT - 01-05-1953
WUBP POZNAŃ INSPEKTORAT WIEJSKI STARSZY REFERENT SPRAWOZDAWCZY - 01-09-1954
PDdsBP WRZEŚNIA FUNKCJONARIUSZE OPERACYJNI STARSZY REFERENT OPERACYJNY - 01-04-1955
OS KdsBP GDAŃSK DWULETNIA SZKOŁA PODWYŻSZANIA KWALIFIKACJI KIEROWNIKÓW SEKCJI SŁUCHACZ - 01-09-1955
KW MO POZNAŃ BRAK DO DYSPOZYCJI KOMENDANTA - 16-12-1956
KP MO WRZEŚNIA REFERAT DS. BEZPIECZEŃSTWA STARSZY OFICER OPERACYJNY - 27-12-1956
KP MO WRZEŚNIA REFERAT DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA STARSZY INSPEKTOR OPERACYJNY - 01-04-1967
KP MO CHODZIEŻ BRAK I ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA - 01-12-1969
KW MO PIŁA WYDZIAŁ "C" NACZELNIK mjr 16-07-1975 31-05-1976
.