Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 23-07-2021 08:33

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Ryszard
Nazwisko: Wiśniewski
Miejsce urodzenia: LIPNO
Data urodzenia: 05-02-1929
Imię ojca: Ryszard
Imię matki: Józefa
Dodatkowe informacje:

W okresie od 1.06.1947 do 1.07.1947 kurs w Szkole przy WUBP w Olsztynie. Od 23.06.1948 do 10.03.1949 Roczna Szkoła Oficerska w CW MBP w Legionowie. Od 19.09. 1966 do 10.12. 1966 kurs doskonalenia kadr kierowniczych Służby Bezpieczeństwa. Od 7.01.1981 do 3.07.1984 delegowany do pracy w MSZ jako szyfrant w placówce dyplomatycznej PRL w Berlinie Zachodnim (etat niejawny).



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
PUBP WĘGORZEWO BRAK DANYCH INTENDENT - 03-04-1946
IPN Bi 059/502 2960/V akta osobowe
PUBP WĘGORZEWO BRAK DANYCH MŁODSZY REFERENT - 22-10-1946
WUBP OLSZTYN WYDZIAŁ III MŁODSZY REFERENT - 12-08-1947
WUBP OLSZTYN WYDZIAŁ V STARSZY REFERENT - 15-04-1949
WUBP OLSZTYN WYDZIAŁ V, SEKCJA I KIEROWNIK - 13-07-1949
WUBP OLSZTYN WYDZIAŁ V, SEKCJA II KIEROWNIK - 01-11-1950
WUBP OLSZTYN WYDZIAŁ V, SEKCJA VI REFERENT - 01-07-1951
WUBP OLSZTYN BRAK DO DYSPOZYCJI SZEFA - 01-07-1951
WUBP OLSZTYN WYDZIAŁ SZKOLENIA, SEKCJA II LEKTOR - 10-03-1953
WUBP OLSZTYN WYDZIAŁ SZKOLENIA, SEKCJA II INSTRUKTOR DS. SZKOLEŃ - 01-08-1953
WUdsBP OLSZTYN WYDZIAŁ II, SEKCJA IV KIEROWNIK - 01-11-1955
WUBP OLSZTYN WYDZIAŁ II, SEKCJA III REFERENT - 14-11-1955
WUdsBP OLSZTYN WYDZIAŁ II, SEKCJA III STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-04-1956
KW MO OLSZTYN KIEROWNICTWO JEDNOSTEK BEZPIECZEŃSTWA STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-01-1957
KW MO OLSZTYN KIEROWNICTWO JEDNOSTEK BEZPIECZEŃSTWA SEKRETARZ OPERACYJNY - 01-01-1958
KW MO OLSZTYN KIEROWNICTWO JEDNOSTEK BEZPIECZEŃSTWA INSPEKTOR DS. SZKOLENIA ZAWODOWEGO - 01-05-1961
KW MO OLSZTYN SAMODZIELNA SEKCJA KADR I SZKOLENIA SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA INSPEKTOR - 01-03-1962
KMiP MO OLSZTYN BRAK ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. BEZPIECZEŃSTWA - 01-05-1963
KW MO OLSZTYN WYDZIAŁ II NACZELNIK - 16-08-1970
KW MO OLSZTYN WYDZIAŁ "W" KIEROWNIK ZMIANY - 16-11-1981
KW MO OLSZTYN BRAK DO DYSPOZYCJI KOMENDANTA - 01-01-1983
WUSW OLSZTYN WYDZIAŁ "B" KIEROWNIK ZMIANY płk 01-11-1983 30-11-1986
.