Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-09-2021 09:26

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Stanisław
Nazwisko: Łabus
Miejsce urodzenia: JURKOWICE
Data urodzenia: 17-11-1919
Imię ojca: Szczepan
Imię matki: Józefa
Znany/a też jako:
Stanisław Łabuz

Dodatkowe informacje:

Wg charakterystyk służbowych z 28.04.1960 i 33.03.1963 oraz wniosków personalnych z 18.10.1961 i 14.01.1963, pracując na stanowisku starszego oficera operacyjnego Wydziału II KWMO w Olsztynie, jednocześnie pełnił obowiązki kierownika Grupy VII tegoż wydziału. ///
W 1944 Szkoła Oficerska w Centalnej Szkole MBP w Lublinie; w okresie 10.10.1946-28.03.1947 sześciomiesięczny kurs w Centralnej Szkole MBP w Łodzi. ///
W okresie 01.04.1978-01.09.1980 praca na 1/2 etatu w charakterze pracownika cywilnego.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
KP MO OPATÓW BRAK DANYCH FUNKCJONARIUSZ - 09-1944
IPN Bi 059/256 2700/V akta osobowe i karta
PUBP OPATÓW BRAK DANYCH WYWIADOWCA - 15-11-1944
PUBP SANDOMIERZ BRAK DANYCH WYWIADOWCA - 11-1944
PUBP TUCHOLA GRUPA OPERACYJNA FUNKCJONARIUSZ - 22-01-1945
PUBP TUCHOLA SEKCJA II ZASTĘPCA KIEROWNIKA - 07-07-1945
PUBP TUCHOLA SEKCJA II P.O. KIEROWNIKA - 25-10-1945
PUBP TUCHOLA SEKCJA II STARSZY REFERENT - 15-02-1946
PUBP CHEŁMNO BRAK STARSZY REFERENT P.O. SZEFA - 17-05-1947
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ VI, SEKCJA I STARSZY REFERENT - 15-03-1948
WUBP OLSZTYN WYDZIAŁ I, SEKCJA II STARSZY REFERENT - 01-03-1949
WUBP OLSZTYN BRAK DO DYSPOZYCJI SZEFA - 01-03-1949
WUBP OLSZTYN WYDZIAŁ I, SEKCJA III STARSZY REFERENT - 01-06-1951
WUBP OLSZTYN WYDZIAŁ I, SEKCJA III KIEROWNIK - 01-12-1953
WUdsBP OLSZTYN WYDZIAŁ II, SEKCJA VI KIEROWNIK - 01-04-1955
WUdsBP OLSZTYN WYDZIAŁ II, SEKCJA VI STARSZ OFICER OPERACYJNY - 01-04-1956
OS KdsBP GDAŃSK DWULETNIA SZKOŁA STARSZYCH OFICERÓW SŁUCHACZ - 01-09-1956
WUdsBP OLSZTYN BRAK DO DYSPOZYCJI KIEROWNIKA - 16-12-1956
KW MO OLSZTYN WYDZIAŁ II STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-01-1957
CW MSW LEGIONOWO ROCZNA SZKOŁA OFICERÓW SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA SŁUCHACZ - 01-09-1960
KW MO OLSZTYN BRAK DO DYSPOZYCJI ZASTĘPCY KOMENDANTA DS. BEZPIECZEŃSTWA - 25-07-1961
KW MO OLSZTYN WYDZIAŁ II STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-09-1961
KW MO OLSZTYN WYDZIAŁ PASZPORTÓW I DOWODÓW OSOBISTYCH ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-05-1967
KW MO OLSZTYN BRAK DO DYSPOZYCJI KOMENDANTA - 01-04-1972
KW MO OLSZTYN WYDZIAŁ PASZPORTÓW I DOWODÓW OSOBISTYCH ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-06-1972
KW MO OLSZTYN WYDZIAŁ ŚLEDCZY ZASTĘPCA NACZELNIKA mjr 01-02-1975 31-05-1975
KW MO OLSZTYN WYDZIAŁ "C" INSPEKTOR nie dotyczy 01-04-1978 31-08-1980
.