Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 23-07-2021 08:33

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Antoni
Nazwisko: Ćwik
Miejsce urodzenia: TROKS
Data urodzenia: 07-01-1924
Imię ojca: Jan
Imię matki: Franciszka
Dodatkowe informacje:

W okresie 23.05.1945-31.12.1947 brał udział w walkach z tzw. "bandami". ///
13.12.1945 skierowany jako słuchacz na I Kurs w Szkole Specjalnej przy WUBP w Krakowie. W okresie 12.02.-23.05.1948 XII Kurs w Szkole Specjalnej przy WUBP w Krakowie; 12.01.-27.03.1970 kurs doskonalenia kadr kierowniczych Służby Bezpieczeństwa. ///
Wg karty ewidencyjnej, z dniem 05.07.1945 mianowany wartownikiem w PUBP w Olkuszu, a z dniem 25.07.1945 przekazany do MUBP w Krakowie (wg mat. arch. sygn. IPN Ki 105).



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
PUBP OLKUSZ OCHRONA WARTOWNIK - 23-05-1945
IPN Ka 0238/189 4144/V akta osobowe i karta
PUBP OLKUSZ BRAK DANYCH REFERENT GMINNY - 01-09-1945
PUBP OLKUSZ REFERAT I REFERENT - 01-10-1947
PUBP OLKUSZ PLACÓWKA W WOLBROMIU REFERENT - 01-09-1948
PUBP OLKUSZ REFERAT V STARSZY REFERENT - 01-04-1949
CW MBP LEGIONOWO ROCZNA SZKOŁA OFICERSKA SŁUCHACZ - 01-09-1949
WUBP KRAKÓW BRAK DO DYSPOZYCJI SZEFA - 21-08-1950
PUBP BOCHNIA REFERAT V STARSZY REFERENT - 01-11-1950
PUBP BOCHNIA KIEROWNICTWO ZASTĘPCA SZEFA - 01-03-1952
PUBP MYŚLENICE KIEROWNICTWO ZASTĘPCA SZEFA P.O. SZEFA - 01-07-1952
PUBP MYŚLENICE KIEROWNICTWO SZEF - 01-10-1953
WUBP KRAKÓW WYDZIAŁ IV ZASTĘPCA NACZELNIKA - 15-05-1954
WUBP KRAKÓW INSPEKTORAT WIEJSKI ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-09-1954
WUdsBP KRAKÓW WYDZIAŁ IV ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-04-1955
PUdsBP CHRZANÓW KIEROWNICTWO P.O. KIEROWNIKA - 01-07-1955
PUdsBP CHRZANÓW KIEROWNICTWO KIEROWNIK - 01-04-1956
KP MO CHRZANÓW KIEROWNICTWO ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. BEZPIECZEŃSTWA - 01-01-1957
KM MO JAWORZNO KIEROWNICTWO I ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA - 01-04-1972
KW MO KRAKÓW BRAK DO DYSPOZYCJI KOMENDANTA - 15-01-1975
KW MO BIELSKO-BIAŁA BRAK DO DYSPOZYCJI KOMENDANTA - 01-06-1975
KW MO BIELSKO-BIAŁA WYDZIAŁ III ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-06-1975
KW MO BIELSKO-BIAŁA WYDZIAŁ INSPEKCJI, ZESPÓŁ DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA STARSZY INSPEKTOR ppłk 01-02-1978 31-07-1981
.