Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 23-07-2021 08:33

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Mikołaj
Nazwisko: Krut
Miejsce urodzenia: KALINÓWKA
Data urodzenia: 18-09-1915
Imię ojca: Antoni
Imię matki: Ksenia
Dodatkowe informacje:

W okresie pracy w PUBP w Biłgoraju w dniu 19.02.1945 bezpośrednio odpowiedzialny za pościg za oddziałem partyzanckim pod dowództwem "Wira". W okresie pracy w PUBP Radzyń Podlaski brał udział w akcjach zbrojnych przeciwko partyzantom podziemia niepodległościowego, a także aresztował komendanta NSZ obwodu Radzyń Podlaski pseud. "Piłat". W okresie pracy w PUBP Włodawa kierował i organizował pracę operacyjną przeciwko oddziałowi partyzanckiemu "Żelaznego" i "Jastrzębia", a także innym oddziałom partyzanckim UPA.
16.08.1952 ukończył krótkoterminowy kurs szefów PUBP i ich zastępców. 03.11.1960 ukończył szkolenie przyzakładowe Służby Bezpieczeństwa przy KWMO w Lublinie.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
PUBP BIŁGORAJ BRAK DANYCH PRACOWNIK - 13-09-1944
IPN Lu 028/2130 5437/V akta osobowe i karta
PUBP BIŁGORAJ KIEROWNICTWO KIEROWNIK - 15-05-1945
PUBP RADZYŃ PODLASKI KIEROWNICTWO KIEROWNIK - 03-10-1945
PUBP PUŁAWY KIEROWNICTWO SZEF - 01-11-1947
WUBP LUBLIN BRAK DO DYSPOZYCJI SZEFA - 15-03-1948
PUBP WŁODAWA KIEROWNICTWO SZEF - 01-04-1948
PUBP WŁODAWA KIEROWNICTWO ZASTĘPCA SZEFA P.O. SZEFA - 01-06-1948
CW MBP LEGIONOWO ROCZNA SZKOŁA OFICERSKA SŁUCHACZ - 16-09-1950
WUBP POZNAŃ BRAK DO DYSPOZYCJI SZEFA - 07-08-1951
WUBP POZNAŃ WYDZIAŁ IV ZASTĘPCA NACZELNIKA - 08-08-1951
PUBP JAROCIN KIEROWNICTWO SZEF - 01-02-1952
PUBP KOŁO KIEROWNICTWO SZEF - 01-11-1954
PDdsBP KOŁO KIEROWNICTWO KIEROWNIK - 01-04-1955
KP MO LUBARTÓW KIEROWNICTWO ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. BEZPIECZEŃSTWA - 01-01-1957
KW MO LUBLIN BRAK DO DYSPOZYCJI KOMENDANTA - 01-01-1957
KW MO LUBLIN WYDZIAŁ "W" ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-10-1962
KW MO LUBLIN WYDZIAŁ "W" NACZELNIK płk 01-11-1965 31-07-1977
.