Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-06-2022 09:40

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Stanisław
Nazwisko: Cyba
Miejsce urodzenia: STRZEMIESZYCE
Data urodzenia: 08-05-1929
Imię ojca: Antoni
Imię matki: Otolia
Dodatkowe informacje:

Od 1.09.1955 Międzywojewódzka Szkoła Partyjna. ///
W okresie 1.10.1975-14.04.1978 służba w MO. ///
W okresie 20.10.1950-26.02.1951 kurs oficerów śledczych w CW MBP w Legionowie; 1.11.1962-25.11.1963 przeszkolenie z zakresu Szkoły Oficerskiej Służby Bezpieczeństwa; 7.09.-6.12.1969 kurs doskonalenia kadr kierowniczych Służby Bezpieczeństwa; 25.03.-10.05.1974 kurs zastępców komendantów powiatowych ds. Służby Bezpieczeństwa w ODKK MSW w Łodzi.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
WUBP BYDGOSZCZ WYDZIAŁ ŚLEDCZY APLIKANT ŚLEDCZY - 21-09-1949
IPN Ka 0188/21 21/V akta osobowe i karta
PUBP TORUŃ REFERAT ŚLEDCZY OFICER ŚLEDCZY - 01-07-1950
WUBP BYDGOSZCZ WYDZIAŁ ŚLEDCZY, SEKCJA I OFICER ŚLEDCZY - 01-04-1951
WUBP BYDGOSZCZ WYDZIAŁ ŚLEDCZY, SEKCJA III STARSZY OFICER ŚLEDCZY - 01-09-1953
WUdsBP BYDGOSZCZ WYDZIAŁ VII, SEKCJA II STARSZY OFICER ŚLEDCZY - 01-04-1955
WUdsBP BYDGOSZCZ BRAK DO DYSPOZYCJI KIEROWNIKA - 15-07-1956
WUdsBP BYDGOSZCZ WYDZIAŁ VII, SEKCJA II STARSZY OFICER ŚLEDCZY, BRYGADIER - 01-09-1956
KW MO BYDGOSZCZ WYDZIAŁ III STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-01-1957
KW MO KATOWICE WYDZIAŁ III OFICER OPERACYJNY - 01-12-1957
KW MO KATOWICE BRAK DO DYSPOZYCJI KOMENDANTA - 01-12-1957
KW MO KATOWICE WYDZIAŁ III STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-03-1960
KW MO KATOWICE WYDZIAŁ III KIEROWNIK GRUPY - 01-06-1961
KW MO KATOWICE WYDZIAŁ III ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-05-1968
KMiP MO CZĘSTOCHOWA BRAK ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA - 16-02-1972
KMiP MO CZĘSTOCHOWA BRAK P.O. I ZASTĘPCY KOMENDANTA DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA - 20-02-1973
KMiP MO CZĘSTOCHOWA BRAK I ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA - 01-05-1973
KW MO CZĘSTOCHOWA BRAK DO DYSPOZYCJI KOMENDANTA - 01-06-1975
KW MO CZĘSTOCHOWA WYDZIAŁ IV NACZELNIK ppłk 01-06-1975 30-09-1975
.