Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 24-08-2021 09:35

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Marian Piotr
Nazwisko: Cuber
Miejsce urodzenia: SOSNOWIEC
Data urodzenia: 05-10-1914
Imię ojca: Adam
Imię matki: Józefa
Dodatkowe informacje:

Rozkazem nr 9 z 28.10.1946 przeniesiony do KW MO Olsztyn na stanowisko p.o. szefa Wydziału Polityczno-Wychowawczego. Prawdopodobnie stanowiska tego nie objął, ponieważ na podstawie decyzji Komendanta Głównego MO (nie ujętej rozkazem) w listopadzie 1946 został przeniesiony do dyspozycji Szefa WUBP w Katowicach i od 15.11.1946 objął funkcję naczelnika Wydziału I. Z raportu z dnia 23.05.1949 wynika, że już w tym czasie pełnił obowiązki naczelnika Wydziału "A".



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
KM MO SOSNOWIEC III KOMISARIAT ZASTĘPCA KIEROWNIKA - 27-01-1945
IPN Ka 0148/221, IPN Ka 0190/46 2819/MO 2901/SB akta osobowe i karta
KM MO SOSNOWIEC BRAK DANYCH ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. POLITYCZNO-WYCHOWAWCZYCH - 11-05-1945
KW MO KATOWICE KURS PRZESZKOLENIA MILICJI OBYWATELSKIEJ WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKO-DĄBROWSKIEGO W CHORZOWIE ZASTĘPCA KOMENDANTA - 23-03-1946
WUBP KATOWICE BRAK DO DYSPOZYCJI SZEFA - 13-01-1947
WUBP KATOWICE WYDZIAŁ I NACZELNIK - 15-02-1947
MBP WARSZAWA BIURO PERSONALNE DO DYSPOZYCJI - 01-06-1949
WUBP KATOWICE WYDZIAŁ "A" NACZELNIK kpt. 01-06-1949 30-11-1952
.