Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 24-01-2023 08:44

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Wiktor Tomasz
Nazwisko: Gawron
Miejsce urodzenia: CZĘSTOCHOWA
Data urodzenia: 30-11-1931
Imię ojca: Józef
Imię matki: Maria
Dodatkowe informacje:

Nominacja z 15.07.1954 na starszego referenta Sekcji II Wydziału III WUBP w Kielcach wynikała z reorganizacji urzędu i została uwzględniona na podstawie sformułowania do rozkazu z 23.07.1954. W Grupie III Wydziału III KW MO w Katowicach pracował prawdopodobnie już w 1959.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
CW MBP LEGIONOWO DWULETNIA SZKOŁA OFICERSKA SŁUCHACZ - 15-09-1949
IPN Ka 0228/39 9100/V akta osobowe i karta
WUBP KIELCE BRAK DO DYSPOZYCJI SZEFA - 23-07-1951
WUBP KIELCE WYDZIAŁ V, SEKCJA I REFERENT - 23-07-1951
WUBP KIELCE WYDZIAŁ X STARSZY REFERENT - 01-02-1952
WUBP KIELCE WYDZIAŁ X, SEKCJA I STARSZY REFERENT - 01-07-1953
WUBP KIELCE WYDZIAŁ V, SEKCJA I STARSZY REFERENT - 15-06-1954
WUBP KIELCE WYDZIAŁ III, SEKCJA II STARSZY REFERENT - 15-07-1954
WUBP STALINOGRÓD (KATOWICE) WYDZIAŁ III, SEKCJA I STARSZY REFERENT - 15-08-1954
WUBP STALINOGRÓD (KATOWICE) BRAK DO DYSPOZYCJI SZEFA - 15-08-1954
WUdsBP STALINOGRÓD (KATOWICE) WYDZIAŁ III, SEKCJA III STARSZY REFERENT - 01-04-1955
WUdsBP STALINOGRÓD (KATOWICE) WYDZIAŁ III, SEKCJA III "A" OFICER OPERACYJNY - 01-04-1956
WUdsBP STALINOGRÓD (KATOWICE) WYDZIAŁ III, SEKCJA VI STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-10-1956
KW MO KATOWICE WYDZIAŁ III STARSZY OFICER OPERACYJNY - 27-12-1956
KW MO KATOWICE WYDZIAŁ III, SEKCJA III OFICER OPERACYJNY - 01-10-1962
KW MO KATOWICE WYDZIAŁ III, GRUPA III STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-08-1964
KW MO KATOWICE WYDZIAŁ "B", SEKCJA III KIEROWNIK - 16-05-1965
KW MO KATOWICE WYDZIAŁ II, GRUPA III STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-12-1966
KW MO KATOWICE WYDZIAŁ II, GRUPA III "B" INSPEKTOR - 01-04-1967
KW MO KATOWICE WYDZIAŁ II, GRUPA II KIEROWNIK - 16-08-1970
KW MO KATOWICE INSPEKTORAT KIEROWNICTWA JEDNOSTEK BEZPIECZEŃSTWA INSPEKTOR - 16-06-1972
KW MO KATOWICE WYDZIAŁ PASZPORTÓW I DOWODÓW OSOBISTYCH ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-04-1973
KM MO BYTOM BRAK I ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA - 01-05-1974
KW MO KATOWICE WYDZIAŁ III NACZELNIK ppłk 01-06-1975 10-12-1977
.