Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 27-11-2018 09:38

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Józef
Nazwisko: Beim
Miejsce urodzenia: Klaniny
Data urodzenia: 13-04-1937
Imię ojca: Edmund
Imię matki: Eleonora
Dodatkowe informacje:

Ekonomista (dr nauk organizacji i zarządzania). Ukończył Wydział Ekonomiki Przemysłu Uniwersytetu Gdańskiego.
Od 1954 r. w ZMP.
Od 24.03.1957 r. w PZPR.
Od 15.05.1978 r. zastępca Komendanta Głównego MO.
Od 30.09.1981 r. do 04.1987 r. Komendant Główny KGMO, generał dywizji (od 05.09.1983 r.)
Zmarł 30.04.1987 r.
Źródła: AAN CK/6266; AAN, KC PZPR, sygn. I/418.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Członek Komitet Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego KW Kraków PZPR 1973 1975 AAN CK/6266.
Członek Komitet Zakładowy przy KWMO Kraków PZPR 1977 1978 AAN CK/6266.
Członek Centralna Komisja Kontrolno-Rewizyjna KC Warszawa PZPR 02-07-1986 30-04-1987 AAN CK/6266; PZPR, Zjazdy, plenarne posiedzenia KC, władze naczelne, I sekretarze KW PZPR 1981-1986, oprac. J. Jakubowski, J. Szczeblewski, s. 76.