Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 24-08-2021 09:35

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Marian
Nazwisko: Kalfas
Miejsce urodzenia: PIETRZYKOWICE
Data urodzenia: 04-06-1927
Imię ojca: Józef
Imię matki: Franciszka
Dodatkowe informacje:

Absolwent WSE w Stalinogrodzie skierowany do pracy w resorcie MBP nakazem pracy nr 23/9 z dnia 5.02.1954 na okres od 1.03.1954 do 28.02.1957. Rozkazem Komendanta Wojewódzkiego MO w Katowicach nr 58/74 z 14.05.1974 ukarany wyznaczeniem na niższe stanowisko inspektora w Inspektoracie Kierownictwa Jednostek Bezpieczeństwa za sporządzenie wspólnie z innym funkcjonariuszem niezgodnej ze stanem faktycznym dokumentacji z wypadku drogowego w celu umożliwienia osobie trzeciej pobrania odszkodowania z PZU. Od 19.09.1966 do 10.12.1966 kurs doskonalenia kadr kierowniczych Służby Bezpieczeństwa.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
WUBP STALINOGRÓD (KATOWICE) WYDZIAŁ IX, SEKCJA III „A” STARSZY REFERENT - 01-03-1954
IPN Ka 0229/282 9906/V akta osobowe i karta
WUBP STALINOGRÓD (KATOWICE) WYDZIAŁ IV, SEKCJA III STARSZY REFERENT - 01-09-1954
WUdsBP STALINOGRÓD (KATOWICE) SAMODZIELNA GRUPA SPECJALNA STARSZY REFERENT - 01-12-1955
KW MO KATOWICE SAMODZIELNA GRUPA SPECJALNA STARSZY OFICER OPERACYJNY - 27-12-1956
SDepI WARSZAWA DWULETNIA SZKOŁA SŁUCHACZ - 01-10-1958
KW MO KATOWICE BRAK DO DYSPOZYCJI ZASTĘPCY KOMENDANTA DS. BEZPIECZEŃSTWA - 01-07-1960
KW MO KATOWICE SAMODZIELNA GRUPA SPECJALNA STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-08-1960
KM MO ZABRZE BRAK ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. BEZPIECZEŃSTWA - 01-03-1962
KM MO ZABRZE BRAK I ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA - 01-04-1967
KW MO KATOWICE INSPEKTORAT KIEROWNICTWA JEDNOSTEK BEZPIECZEŃSTWA INSPEKTOR - 16-06-1974
KW MO KATOWICE INSPEKTORAT KIEROWNICTWA JEDNOSTEK BEZPIECZEŃSTWA STARSZY INSPEKTOR - 01-01-1975
KW MO KATOWICE KIEROWNICTWO SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA STARSZY INSPEKTOR PRZY ZASTĘPCY KOMENDANTA DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA ppłk 01-06-1975 31-07-1977
.