Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 21-11-2022 08:48

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Jan
Nazwisko: Słowikowski
Miejsce urodzenia: KRECHOWICE
Data urodzenia: 19-06-1927
Imię ojca: Franciszek
Imię matki: Maria
Dodatkowe informacje:

W dniu 12.08.1964 wyjechał na placówkę w Nowym Jorku (oficjalne stanowisko: I sekretarz Delegacji PRL przy ONZ). W dniu 4.08.1983 delegowany do pracy w Teheranie jako rezydent, kierownik PO oraz oficer operacyjny (oficjalnie: ambasador PRL w Iranie).
W okresie od 20.06.1948 do 31.12.1948 brał udział w walce z "bandami". W 1949 IX kurs przy WUBP Rzeszów.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
WK WUBP RZESZÓW BRAK DANYCH RACHMISTRZ - 18-12-1947
IPN BU 003175/22 18373/V akta osobowe
WUBP RZESZÓW WYDZIAŁ IV, SEKCJA IV MŁODSZY REFERENT - 20-06-1948
WUBP RZESZÓW WYDZIAŁ IV, SEKCJA III STARSZY REFERENT - 01-01-1949
WUBP RZESZÓW WYDZIAŁ IV, SEKCJA V REFERENT - 20-01-1949
WUBP RZESZÓW WYDZIAŁ IV, SEKCJA V KIEROWNIK - 01-01-1950
CW MBP LEGIONOWO ROCZNA SZKOŁA OFICERSKA SŁUCHACZ - 15-09-1951
MBP WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI DEPARTAMENTU VII - 08-08-1952
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT VII, SEKCJA I-3 STARSZY REFERENT - 08-08-1952
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT VII, WYDZIAŁ I, SEKCJA IV KIEROWNIK - 15-05-1953
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT VII KIEROWNIK SEKCJI (ETAT NIEJAWNY) - 15-09-1953
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT I KIEROWNIK SEKCJI (ETAT NIEJAWNY) - 01-04-1955
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT I STARSZY OFICER OPERACYJNY (ETAT NIEJAWNY) - 01-04-1956
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I STARSZY OFICER OPERACYJNY (ETAT NIEJAWNY) - 01-01-1957
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ II STARSZY OFICER OPERACYJNY, KIEROWNIK ZESPOŁU BLISKOWSCHODNIEGO - 01-07-1958
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ II ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-05-1959
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ IV ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-05-1961
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ IV NACZELNIK - 15-01-1962
MSW WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI DYREKTORA DEPARTAMENTU KADR - 01-05-1964
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I STARSZY INSPEKTOR (ETAT NIEJAWNY) - 01-05-1964
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ I NACZELNIK - 15-10-1969
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ III NACZELNIK - 01-01-1972
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I ZASTĘPCA DYREKTORA - 15-07-1974
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I DYREKTOR - 01-12-1974
MSW WARSZAWA BRAK ZASTĘPCA SZEFA SŁUŻBY WYWIADU I KONTRWYWIADU - 01-12-1981
MSW WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI DYREKTORA DEPARTAMENTU KADR - 01-02-1983
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I DYREKTOR (ETAT NIEJAWNY) gen. bryg. 05-07-1983 31-01-1986
.