Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 27-05-2024 09:14

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Alfred Jan
Nazwisko: Jakimiak
Miejsce urodzenia: Rury Jezuickie
Data urodzenia: 05-09-1926
Imię ojca: Jan
Imię matki: Sabina
Znany/a też jako:
Alfred Jakimiak
urodzony/a 05- 09-1926 Lublin

Dodatkowe informacje:

Członek PZPR od 15.12.1948 r., w PPR od 04.1945. W latach 1954 – 1960 radny Miejskiej Rady Narodowej w Siedlcach, 1961-1965 radny i przewodniczący Komisji Przemysłu i Handlu Powiatowej Rady Narodowej w Siedlcach, 1961-1963 przewodnicząc Powiatowego Komitetu Opieki i Pomocy Społecznej w Siedlcach, od 1954 członek Prezydium Miejskiego Komitetu Frontu Jedności Narodu w Siedlcach, od 1967 członek Społecznego Komitetu Ochotniczej Rezerwy Milicji Obywatelskiej
w Siedlcach.
W okresie 27.04.1945 – 28.02.1953 pełnił służbę w organach Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, 01.04.1953 – 31.01.1954 zatrudniony na stanowisku kierownika handlowego w Przedsiębiorstwie Jajczarsko-Drobiarskim w Siedlcach, 01.02.1954 – 15.06.1960 przewodniczący Prezydium Miejskiej Rady Narodowej w Siedlcach, 16.06.1960 – 15.11.1968 prezes Spółdzielni Ogrodniczej w Siedlcach, od 16.11.1968 dyrektor Siedleckich Zakładów Zabawkarskich Przemysłu Terenowego w Siedlcach.

Źródło: AP Siedlce, KM PZPR w Siedlcach, 125, b.p.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Członek Egzekutywa Komitet Miejski Siedlce PZPR 1954 1960 AP Siedlce, KM PZPR w Siedlcach, 125, b.p.
Członek Egzekutywa Komitet Miasta i Powiatu Siedlce PZPR 1960 1968 AP Siedlce, KM PZPR w Siedlcach, 125, b.p.
Przewodniczący Powiatowa Komisja Rewizyjna Siedlce PZPR 1969 AP Siedlce, KM PZPR w Siedlcach, 125, b.p.
Członek Egzekutywa Komitet Miejski Siedlce PZPR 11-06-1975 17-12-1975 AP Siedlce, KM PZPR w Siedlcach: 12, k. 2, 33, k. 309 (ostatnia wzmianka)
Członek Komitet Miejski Siedlce PZPR 11-06-1975 27-09-1978 AP Siedlce, KM PZPR w Siedlcach: 12, k. 2, 20, 15, k. 211 (ostatnia wzmianka)
Członek Miejska Komisja Rewizyjna Komitet Miejski Siedlce PZPR 07-08-1975 25-05-1981 AP Siedlce, KM PZPR w Siedlcach, 12, k. 44 (pierwsza wzmianka); data zakończenia oznacza koniec kadencji
Członek Egzekutywa Komitet Wojewódzki Siedlce PZPR 27-02-1978 7-01-1980 APS, KW PZPR Siedlce, 4; PZPR w województwie siedleckim 1975-1984, oprac. T. Sosnowska, s. 62.
.