Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 25-06-2019 13:01

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Zbigniew Franciszek
Nazwisko: Domino
Miejsce urodzenia: Kielnarowa
Data urodzenia: 21-12-1929
Imię ojca: Stanisław
Imię matki: Antonina
Dodatkowe informacje:

Od 27.09.1949 r. w PZPR.
W 1940r. wywieziony do ZSRR w okolice Irkucka, później w rejonie tułyńskim. Do kraju powrócił w 1946r.
Od 1949 r. do 1973 r. prokurator w Prokuraturze Wojskowej w tym i w Naczelnej Prokuraturze Wojskowej (Gdynia, Poznań, Zielona Góra, Rzeszów, Warszawa).
Od 1973 r. do 1975 r. oficer w GZP WP.
Od 1975 r. do 1980 r. redaktor naczelny Redakcji "Profile" (Rzeszów).
Od 1975 r. do 1980 r. prezes rzeszowskiego Oddziału Związku Literatów Polskich.
Od 31.12.1983 r. do 24.09.1984 r. I sekretarz, radca ambasady PRL w Moskwie.
Od 1985 r. do 1986 r. ponownie pełnił funkcję prezesa rzeszowskiego Oddziału Związku Literatów Polskich.
Absolwent Wieczorowego Uniwersytetu Marksizmu i Leninizmu.
Członek Zarządu Wojewódzkiego Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Radzieckiej.
Był także sekretarzem POP w oddziale ZLP w Rzeszowie [brak bliższych danych]
Źródła: AAN CK/VII-240; AP Rzeszów, KW PZPR w Rzeszowie, 42, k. 16, 16v; AIPN Rzeszów, 053/40 t. 2, k. 153, 196, 274, 275, 314, 314v. IPN BU 01210/22/CD/1



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Zastępca Członka Plenum Komitet Wojewódzki RZESZÓW PZPR 06-11-1975 AP Rzeszów, KW PZPR w Rzeszowie, 41, k. 224.
Członek Plenum Komitet Wojewódzki RZESZÓW PZPR 10-01-1980 11-03-1981 AP Rzeszów, KW PZPR w Rzeszowie, 46, k. 11; AP Rzeszów, KW PZPR w Rzeszowie, 306, k. 2.
Zastępca Kierownika Wydział Kultury Komitet Centralny Warszawa PZPR 10-11-1986 28-02-1989 AAN CK/VII-240.
Zastępca Kierownika Sekretariat Komisji Kultury Komitet Centralny Warszawa PZPR 01-03-1989 19-06-1989 AAN CK/VII-240.