Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 24-01-2023 08:44

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Tadeusz
Nazwisko: Dec
Miejsce urodzenia: SOKOŁÓW/KOLBUSZOWA
Data urodzenia: 22-03-1936
Imię ojca: Jan
Imię matki: Teofila
Znany/a też jako:
Tadeusz Dec
urodzony/a 22- 03-1936 SOKOŁÓW (ZSRR)
Imiona rodziców: Jan


Dodatkowe informacje:

W PZPR od 15.06.1960 r.
W latach 1950-1956 członek Związku Młodzieży Polskiej.
Członek Ochotniczej Rezerwy Milicji Obywatelskiej od 1967 r.
Absolwent Międzywojewódzkiej Szkoły Partyjnej w 1966 r.
Absolwent Wieczorowego Uniwersytetu Marksizmu i Leninizmu w 1972 r.
Od 1979 r. słuchacz na Wyższej Szkole Nauk Społecznych przy Komitecie Centralnym PZPR w Warszawie.
W materiałach z Plenum Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Przemyślu z okresu od 12.06.1980 r. do 24.10.1980 r. figuruje jako członek Prezydium Wojewódzkiej Komisji Kontroli Partyjnej.
W okresie od 01.11.1982 r. do 30.04.1988 r. pracował na stanowisku zastępcy kierownika Wydziału, kierownika Biura i Referatu Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Przemyślu.
W okresie od 01.05.1988 r. do 30.11.1989 r. pracował na stanowisku inspektora Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Przemyślu.
Źródło: AP Przemyśl, KW PZPR w Przemyślu, 60, k. 298; tamże, 39, k. 11; tamże, 85, k. 179; tamże, 103, k. 53; tamże, 47, k. 66; tamże, 48, k. 216; tamże, Listy płac X-XII 1982 [dokumentacja niearchiwalna], 27, k. 128; tamże, Listy płac X-XII 1985 [dokumentacja niearchiwalna], 39, k. 136; tamże, Listy płac I-III 1986 [dokumentacja niearchiwalna], 47, k. 30, 81; tamże, Listy płac IV-VI 1986 [dokumentacja niearchiwalna], 48, k. 34, 117; tamże, Listy płac IV-VI 1988 [dokumentacja niearchiwalna], 56, k. 15, 66; tamże, Listy płac X-XII 1989 [dokumentacja niearchiwalna], 62, k. 157.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
I Sekretarz Podstawowa Organizacja Partyjna w Baszni Górnej Basznia Górna PZPR 1963 AP Przemyśl, KW PZPR w Przemyślu, 39, k. 11.
Inspektor Ds. Ewidencji Rejon Ewidencyjny Lubaczów Komitet Wojewódzki Przemyśl PZPR 01-06-1975 15-11-1975 AP Przemyśl, KW PZPR w Przemyślu, 85, k. 178,179.
Starszy Inspektor Wojewódzka Komisja Kontroli Partyjnej Komitet Wojewódzki Przemyśl PZPR 15-11-1975 28-02-1978 AP Przemyśl, KW PZPR w Przemyślu, 85, k. 178; tamże, 21, k. 91.
Kierownik Referat Kadr Komitet Wojewódzki Przemyśl PZPR 01-03-1978 28-02-1981 AP Przemyśl, KW PZPR w Przemyślu, 21, k. 91; tamże, Listy płac I-III 1981 [dokumentacja niearchiwalna], 20, k. 76.
Zastępca Kierownika Wydział Organizacyjny Komitet Wojewódzki Przemyśl PZPR 01-03-1981 31-01-1982 AP Przemyśl, KW PZPR w Przemyślu, 103, k. 53; tamże, Listy płac I-III 1981 [dokumentacja niearchiwalna], 20, k. 102; tamże, Listy płac I-III 1982 [dokumentacja niearchiwalna], 24, k. 31.
Kierownik Referat Listów i Skarg Komitet Wojewódzki Przemyśl PZPR 01-02-1982 31-10-1982 AP Przemyśl, KW PZPR w Przemyślu, 103, k. 53; tamże, Listy płac I-III 1982 [dokumentacja niearchiwalna], 24, k. 80; tamże, Listy płac X-XII 1982 [dokumentacja niearchiwalna], 27, k. 42.
.