Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 27-11-2018 09:38

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Teodora
Nazwisko: Feder
Miejsce urodzenia: Lublin
Data urodzenia: 14-11-1900
Imię ojca: Henryk
Imię matki: Leba
Znany/a też jako:
Teodora Mandalian-Feder
urodzony/a 14- 11-1900 Lublin
Imiona rodziców: Henryk Leba


Dodatkowe informacje:

Pseudonimy: Wanda, Tośka, Napiórkowska
Od 1917 r. do 1918 r. członek SDKPiL
Od 1918 r. do 1925 r. członek KPRP
Od 1925 r. do 1938 r. członek KPP
Od 1923 r. do 1940 r. członek WKP(b)
Od 1945 r. do 1948 r. członek PPR
Od 1948 r. członek PZPR
Od 1923 r. do 1929 r. pracownik polityczny Kominternu w Moskwie
Od 1926 r do 1927 r. pracownik partyjny w Szanghaju w Chinach
Od 1930 r. do 1933 r. słuchacz w Instytucie Czerwonej Profesury w Moskwie
Od 1933 r. do 1936 r. kierownik Wydziału Propagandy KW w Woroneżu
Od 1937 r. do 1939 r. kierownik Wydziału Prasowego Ambasady ZSRR w Hiszpanii w Madrycie i Barcelonie
Delegat na Zjazd Zjednoczeniowy, II i III Zjazd PZPR
[AAN, KC PZPR, CK 6260]



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Zastępca Kierownika Wydział Zagraniczny KC Warszawa PPR 17-06-1946 15-12-1948 AAN CK X 3725, CK 6260
Zastępca Kierownika Wydział Zagraniczny KC Warszawa PZPR 21-12-1948 31-01-1953 AAN CK X 3725, CK 6260
Członek Centralna Komisja Kontroli Partyjnej KC Warszawa PZPR 21-12-1948 17-03-1954 AAN, KC PZPR, CK 6260, PZPR. Zjazdy, plenarne posiedzenia KC, oprac. W. Ciempiel, s.71
Kierownik Centralny Ośrodek Szkolenia Partyjnego Warszawa PZPR 01-02-1953 30-09-1955 AAN, KC PZPR, CK 6260, CK X 3725
Zastępca Kierownika Wydział Propagandy KC Warszawa PZPR 01-10-1955 1-10-1966 AAN CK 3725.