Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-09-2021 09:26

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Paweł Waldemar
Nazwisko: Turkowski
Miejsce urodzenia: Lublin
Data urodzenia: 02-10-1942
Imię ojca: Wacław
Imię matki: Lucyna
Dodatkowe informacje:

W PZPR od 29.05.1964. członek Egzekutywy Oddziałowej Organizacji Partyjnej PZPR przy Zespole Przemysłu Ciężkiego i Maszynowego Najwyższej Izby Kontroli w Warszawie. W okresie 10.01-24.02.1984 słuchacz kursu w Akademii Nauk Społecznych przy Komitecie Centralnym Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego w Moskwie. W latach 1961-1965 członek Zrzeszenia Studentów Polskich, instruktor społeczny w Komendzie Chorągwi Mazowieckiej Związku Harcerstwa Polskiego. Od 1977 członek Ochotniczej Rezerwy Milicji Obywatelskiej.
W okresie 30.12.1965-15.11.1971 zatrudniony w Zakładach Sprzętu Oświetleniowego „ZAOS” w miejscowości Wilkasy k/Giżycka na stanowisku konstruktora, następnie kierownika kontroli jakości produkcji, 16.11.1971-15.04.1972 główny specjalista w Ośrodku Badania i Inspekcji Jakości ZETOM w Warszawie, 17.04.1972-15.06.1974 starszy inspektor Zespołu Przemysłu Ciężkiego i Maszynowego Najwyższej Izby Kontroli w Warszawie, 17.06.1974-31.01.1978 pracownik Oddziału Zakładów Mechaniczno-Precyzyjnych „Mera-Błonie” w Siedlcach - zatrudniony na stanowiskach: kierownik Działu Technicznego, kierownik Oddziału w Siedlcach (od 15.08.1974), dyrektora (od 01.01.1977), 01.02.1978-05.10.1979 zatrudniony w aparacie PZPR, 06.10.1979-23.09.1981 prezydent miasta Siedlce, 24.09.1981-10.08.1987 wicewojewoda siedlecki, z dniem 01.01.1988 przeszedł do pracy w Przedsiębiorstwie Handlowo-Produkcyjnym „Mikrokomputery” w Warszawie, Oddział w Siedlcach.

 

Źródła: AIPN, IPN Lu 300/4452; Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie, Delegatura w Siedlcach, Akta osobowe Pawła Turkowskiego.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Kierownik Wydział Ekonomiczny Komitet Wojewódzki Siedlce PZPR 01-02-1978 5-10-1979 Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie, Delegatura w Siedlcach, Akta osobowe Pawła Turkowskiego
Zastępca Członka Komitet Wojewódzki Siedlce PZPR 27-02-1978 7-01-1980 APS, KW PZPR Siedlce, 4; PZPR w województwie siedleckim 1975-1984, oprac. T. Sosnowska, s. 56
Członek Egzekutywa Komitet Miejski Siedlce PZPR 09-11-1979 25-05-1981 AP Siedlce, KM PZPR w Siedlcach, 16, k. 250-251; data zakończenia oznacza koniec kadencji
Członek Komitet Wojewódzki Siedlce PZPR 07-01-1980 20-06-1981 APS, KW PZPR Siedlce, 8; PZPR w województwie siedleckim 1975-1984, oprac. T. Sosnowska, s. 69
Członek Wojewódzka Komisja Kontrolno-Rewizyjna Siedlce PZPR 18-10-1986 APS, KW PZPR Siedlce, 22
.