Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 24-01-2023 08:44

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Janusz Stanisław
Nazwisko: Czerniak
Miejsce urodzenia: Wielowieś
Data urodzenia: 17-04-1934
Imię ojca: Wawrzyn
Imię matki: Zofia
Dodatkowe informacje:

Członek PZPR od 1958. Przewodniczący Koła Związku Młodzieży Polskiej i Związku Młodzieży Socjalistycznej. Przewodniczący Miejskiej Rady Narodowej w Chełmży. Inspektor oraz starszy inspektor Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Toruniu. Kierownik Biura Wojewódzkiej Komisji Kontroli Partyjnej Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Toruniu. Jako etatowy zastępca przewodniczącego Wojewódzkiej Komisji Kontroli Partyjnej Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Toruniu pełnił funkcję kierownika Wydziału KW PZPR w Toruniu. Pełnił funkcję członka, a następnie przewodniczącego Powiatowej Komisji Kontroli Partyjnej Komitetu Powiatowego PZPR, członka komisji Komitetu Miejskiego PZPR oraz Sekretarza POP (brak bliższych danych).
Źródło: AP Toruń, KW PZPR w Toruniu, teczka osobowa 74.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Zastępca Członka Brak Komitet Wojewódzki Toruń PZPR 07-11-1975 16-01-1978 "Gazeta Pomorska", 8-9.11.1975; AP Toruń, KW PZPR w Toruniu, 1726/3, k. 86, 240, 247.
Członek Brak Komitet Wojewódzki Toruń PZPR 16-01-1978 22-06-1981 AP Toruń, KW PZPR w Toruniu, 1726/3, k. 86, 240, 247; Tamże, 1726/13, k. 170, 189; Tamże, 1726/17, k. 215, 229, 233, 237.
Zastępca Przewodniczącego Wojewódzka Komisja Kontroli Partyjnej Komitet Wojewódzki Toruń PZPR 22-06-1981 12-01-1984 "Nowości", 24.06.1981; AP Toruń, KW PZPR w Toruniu, teczka osobowa 74, Tamże, Listy płac.
Starszy Instruktor Wojewódzka Komisja Kontroli Partyjnej Komitet Wojewódzki Toruń PZPR 02-1984 27-09-1986 AP Toruń, KW PZPR w Toruniu, Listy płac.
Starszy Instruktor Wojewódzka Komisja Kontrolno-Rewizyjna Komitet Wojewódzki Toruń PZPR 27-09-1986 30-04-1989 AP Toruń, KW PZPR w Toruniu, teczka osobowa 74; Tamże, Listy płac.
.