Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 21-11-2022 08:48

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Wacław
Nazwisko: Mucha
Miejsce urodzenia: MIŁKÓW
Data urodzenia: 02-02-1927
Imię ojca: Michał
Imię matki: Maria
Dodatkowe informacje:

Z charakterystyki z 28.09.1946 wynika, że pracę w aparacie bezpieczeństwa rozpoczął 15.09.1945. Jako zastępca naczelnika Wydziału III KW MO w Katowicach w latach 1961-1962 sprawował bezpośredni nadzór nad grupami I i IV, w 1963-1964 nad grupami I, II i IV, a 1965-1967 nad grupami I, II i III. W okresie od 23.10.1946 do 20.02.1947 czteromiesięczny kurs w Szkole przy WUBP w Katowicach. Od 5.04.1967 do 23.06.1967 kurs doskonalenia kadr kierowniczych Służby Bezpieczeństwa.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
MUBP SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE BRAK DANYCH WARTOWNIK - 01-10-1945
IPN Ka 0229/299 9924/V akta osobowe i karta
MUBP ZABRZE OCHRONA WARTOWNIK - 01-01-1946
MUBP ZABRZE REFERAT III MŁODSZY REFERENT - 01-09-1946
MUBP ZABRZE REFERAT III REFERENT - 01-01-1950
MUBP ZABRZE REFERAT III STARSZY REFERENT - 01-01-1951
WUBP KATOWICE WYDZIAŁ III, SEKCJA III REFERENT - 31-01-1951
WUBP KATOWICE WYDZIAŁ III, SEKCJA III STARSZY REFERENT - 01-08-1952
WUBP STALINOGRÓD (KATOWICE) WYDZIAŁ III, SEKCJA V KIEROWNIK - 15-07-1954
WUdsBP STALINOGRÓD (KATOWICE) WYDZIAŁ III, SEKCJA III KIEROWNIK - 01-04-1955
WUdsBP STALINOGRÓD (KATOWICE) WYDZIAŁ III, SEKCJA III STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-04-1956
KW MO KATOWICE WYDZIAŁ III, GRUPA III STARSZY OFICER OPERACYJNY - 27-12-1956
KW MO KATOWICE WYDZIAŁ III, GRUPA III KIEROWNIK - 01-01-1959
KW MO KATOWICE INSPEKTORAT KIEROWNICTWA JEDNOSTEK BEZPIECZEŃSTWA INSPEKTOR - 01-01-1960
KW MO KATOWICE WYDZIAŁ III ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-01-1961
KW MO KATOWICE WYDZIAŁ "W" NACZELNIK - 01-05-1969
KW MO KATOWICE BRAK DO DYSPOZYCJI KOMENDANTA ppłk 01-02-1975 31-10-1975
.