Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-06-2022 09:40

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Zdzisław
Nazwisko: Nosol
Miejsce urodzenia: MILOWICE
Data urodzenia: 22-01-1922
Imię ojca: Kazimierz
Imię matki: Salomea
Dodatkowe informacje:

W 1946 uczestniczył w operacjach przeciwko ugrupowaniu "Bartka". W okresie od 12.01.1965 do 27.03.1965 kurs doskonalenia kadr kierowniczych Służby Bezpieczeństwa.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
UBP BĘDZIN REFERAT V MŁODSZY REFERENT - 01-09-1946
IPN Ka 0227/458 8965/SB akta osobowe i karta
UBP BĘDZIN REFERAT V REFERENT - 01-12-1946
PUBP PRUDNIK BRAK P.O. ZASTĘPCY SZEFA - 01-03-1947
PUBP PRUDNIK BRAK ZASTĘPCA SZEFA - 10-09-1947
PUBP RACIBÓRZ BRAK ZASTĘPCA SZEFA - 01-06-1949
PUBP PRUDNIK BRAK SZEF - 15-02-1950
PUBP OPOLE BRAK SZEF - 15-01-1951
CW MBP LEGIONOWO ROCZNA SZKOŁA KIEROWNICTWA SŁUCHACZ - 15-09-1951
CW MBP LEGIONOWO BRAK DO DYSPOZYCJI KOMENDANTA - 08-08-1952
CW MBP LEGIONOWO WYDZIAŁ WYSZKOLENIA KIEROWNIK KURSU - 08-08-1952
CW MBP LEGIONOWO ROCZNA SZKOŁA OFICERSKA KIEROWNIK - 15-10-1953
CW MBP LEGIONOWO GRUPA SZKOLENIOWA KIEROWNIK - 01-10-1954
WUdsBP STALINOGRÓD (KATOWICE) BRAK DO DYSPOZYCJI KIEROWNIKA - 01-09-1955
WUdsBP STALINOGRÓD (KATOWICE) WYDZIAŁ II ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-10-1955
KW MO KATOWICE WYDZIAŁ II ZASTĘPCA NACZELNIKA - 27-12-1956
KW MO KATOWICE INSPEKTORAT KIEROWNICTWA JEDNOSTEK BEZPIECZEŃSTWA INSPEKTOR - 01-11-1958
KW MO KATOWICE BRAK DO DYSPOZYCJI KOMENDANTA - 01-11-1958
KW MO KATOWICE WYDZIAŁ "C", SEKCJA I OFICER EWIDENCJI OPERACYJNEJ - 01-11-1966
KW MO KATOWICE WYDZIAŁ "C", SEKCJA II OFICER EWIDENCJI OPERACYJNEJ - 01-04-1967
KW MO KATOWICE WYDZIAŁ III INSPEKTOR - 01-07-1969
KW MO KATOWICE WYDZIAŁ III STARSZY INSPEKTOR mjr 01-08-1970 31-01-1973
.