Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-09-2021 09:26

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Mirosław
Nazwisko: Kocięba
Miejsce urodzenia: ŁÓDŹ
Data urodzenia: 12-01-1936
Imię ojca: Stanisław
Imię matki: Stanisława
Dodatkowe informacje:

Członek grupy operacyjno-śledczej, powołanej w styczniu 1965 w celu wykrycia sprawców, którzy w nocy z 19 na 20 stycznia 1965 dokonali rozbicia tablicy pamiątkowej poświęconej pamięci poległych żołnierzy Armii Radzieckiej przy wyzwalaniu Aleksandrowa Łódzkiego oraz zerwania flagi z gmachu Prezydium Miejskiej Rady Narodowej w Aleksandrowie Łódzkim. ///
W 1965 brał udział w rozpracowywaniu nielegalnych organizacji młodzieżowych: "Polskiej Armii Podziemnej" działającej na terenie Sieradza i Łodzi oraz "Polskiej Oraganizacji Patriotycznej" działającej na terenie Łodzi i powiatu łódzkiego.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
KOS MBP CZERWIEŃSK DWULETNIA SZKOŁA OFICERSKA SŁUCHACZ - 01-09-1954
IPN Ld 0130/101, IPN BU 003178/6 3424/V akta osobowe i karta
WUdsBP ŁÓDŹ BRAK DO DYSPOZYCJI KIEROWNIKA - 24-06-1956
PUdsBP ŁÓDŹ BRAK OFICER OPERACYJNY - 25-06-1956
KP MO ŁÓDŹ REFERAT DS. BEZPIECZEŃSTWA OFICER OPERACYJNY - 01-01-1957
KP MO ŁÓDŹ REFERAT DS. BEZPIECZEŃSTWA STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-08-1964
KP MO ŁÓDŹ REFERAT DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA INSPEKTOR OPERACYJNY - 01-04-1967
KW MO ŁÓDŹ WYDZIAŁ II STARSZY INSPEKTOR - 01-08-1971
KW MO ŁÓDŹ WYDZIAŁ II KIEROWNIK GRUPY - 01-06-1972
KW MO ŁÓDŹ WYDZIAŁ II KIEROWNIK GRUPY OPERACYJNEJ - 01-01-1973
KW MO SKIERNIEWICE BRAK DO DYSPOZYCJI KOMENDANTA - 01-06-1975
KW MO SKIERNIEWICE WYDZIAŁ II ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-06-1975
KW MO SKIERNIEWICE WYDZIAŁ II NACZELNIK - 01-07-1980
WUSW SKIERNIEWICE WYDZIAŁ II NACZELNIK płk 01-08-1983 15-08-1985
.