Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 24-08-2021 09:35

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Edward
Nazwisko: Marek
Miejsce urodzenia: HERMANICE
Data urodzenia: 22-01-1923
Imię ojca: Paweł
Imię matki: Emilia
Dodatkowe informacje:

Po przyjęciu do UB, mimo formalnego przydziału do Referatu I, pracę rozpoczął jako młodszy referent gminny. W okresie zatrudnienia jako starszy referent przy Kierownictwie PUBP w Rybniku i jako kierownik Referatu Ochrony przy Rybnickiej Fabryce Maszyn pełnił obowiązki zastępcy szefa urzędu. Pełnienie obowiązków zastępcy szefa UBP w Bielsku-Białej rozpoczął 1.11.1953, formalnie jednak został tylko oddelegowany do pracy w UBP Bielsko-Biała z dniem 27.11.1953 aż do odwołania (zapis w karcie ewidencyjnej). W 1947 IV dwumiesięczny kurs w Szkole przy WUBP w Katowicach. W 1947 kurs Spec-Minimum.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
UBP BYTOM REFERAT I MŁODSZY REFERENT - 15-09-1946
IPN Ka 0198/75 4876/V akta osobowe i karta
UBP BYTOM REFERENCI TERENOWI (GMINNI) MŁODSZY REFERENT GMINNY - 01-10-1946
UBP BYTOM BRAK DANYCH MŁODSZY REFERENT - 04-08-1947
PUBP BYTOM PLACÓWKA W BOBRKU-KARBIE MŁODSZY REFERENT - 01-11-1947
PUBP BYTOM SEKCJA III REFERENT - 29-05-1948
CW MBP LEGIONOWO KURS AKTYWU POWIATOWEGO SŁUCHACZ - 26-04-1949
WUBP KATOWICE BRAK DO DYSPOZYCJI SZEFA - 31-05-1949
CW MBP LEGIONOWO ROCZNA SZKOŁA OFICERSKA SŁUCHACZ - 01-09-1949
PUBP RYBNIK KIEROWNICTWO STARSZY REFERENT - 21-08-1950
WUBP KATOWICE BRAK DO DYSPOZYCJI SZEFA - 21-08-1950
PUBP RYBNIK REFERAT OCHRONY KIEROWNIK RO PRZY RYBNICKIEJ FABRYCE MASZYN - 01-05-1952
UBP BIELSKO-BIAŁA BRAK P.O. ZASTĘPCY SZEFA chor. 01-11-1953 30-06-1954
.