Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 22-02-2019 08:35

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Jan Michał
Nazwisko: Bisztyga
Miejsce urodzenia: Kraków
Data urodzenia: 19-01-1933
Imię ojca: Kazimierz
Imię matki: Katarzyna
Dodatkowe informacje:

Z dniem 1.03.1956 skierowany do pracy w aparacie bezpieczeństwa na podstawie nakazu pracy. Od 1.06.1956 sześciomiesięczny kurs w Szkole Departamentu I MBP. W okresie od 24.02.1963 do 8.1964 oficer rezydentury, oficjalnie zatrudniony na stanowisku attaché do spraw kulturalno-naukowych ambasady PRL w New Delhi. Od 27.10.1969 do 5.11.1969 delegowany służbowo do Francji. Od listopada 1969 skierowany do pracy w Ministerstwie Spraw Zagranicznych na stanowisko zastępcy dyrektora Departamentu Studiów i Programowania z pozostawieniem na etacie Departamentu I MSW.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ VIII, SEKCJA III REFERENT - 01-03-1956
IPN BU 003175/249 14246/V akta osobowe
MBP WARSZAWA BRAK DANYCH OFICER OPERACYJNY (ETAT NIEJAWNY) - 01-04-1956
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ VI OFICER OPERACYJNY - 28-11-1956
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ VII INSPEKTOR (ETAT NIEJAWNY) - 01-05-1961
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ II STARSZY INSPEKTOR JEDNOCZEŚNIE ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-11-1964
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ III STARSZY INSPEKTOR JEDNOCZEŚNIE ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-05-1965
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ III ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-04-1967
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ VI NACZELNIK - 01-07-1967
MSW WARSZAWA DO DYSPOZYCJI DYREKTORA DEPARTAMENTU KADR - 15-12-1969
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I STARSZY INSPEKTOR, (ETAT NIEJAWNY) ppłk 01-01-1970 30-04-1973