Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 24-01-2023 08:44

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Tadeusz Witold
Nazwisko: Dudkiewicz
Miejsce urodzenia: PIASTÓW
Data urodzenia: 01-08-1928
Imię ojca: Franciszek
Imię matki: Sabina
Znany/a też jako:
Tadeusz Dutkiewicz

Dodatkowe informacje:

W okresie od 18.05.1945 do 24.05.1946 prowadził walkę zbrojną o utrwalenie władzy ludowej. Według opinii służbowej z 5.02.1963 w czerwcu 1962 oddelegowany do Biura Śledczego, gdzie kierował pracą grupy operacyjnej "Zagubiony". Od 1.06.1975 do 23.10.1988 komendant/szef KWMO/WUSW w Płocku. Od 23.10.1988 do 29.03.1990 delegowany do grupy operacyjnej przy Departamencie V (oficjalnie II sekretarz Ambasady PRL w Pradze) do zabezpieczenia obywateli polskich zatrudnionych przy realizacji budów eksportowych oraz w zakładach przemysłowych w Czechosłowacji.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT WIĘZIENNICTWA I OBOZÓW WARTOWNIK brak danych 18-05-1945 24-05-1946
IPN BU 710/396 1970/6806/VI akta osobowe
PUBP WŁOCHY SEKCJA V MŁODSZY REFERENT - 15-07-1949
CW MBP LEGIONOWO ROCZNA SZKOŁA OFICERSKA SŁUCHACZ - 20-09-1950
WUBP WARSZAWA WYDZIAŁ IV STARSZY REFERENT DS. OBIEKTÓW SPECJALNYCH - 08-08-1951
PUBP SOCHACZEW ZASTĘPCA SZEFA - 01-09-1952
WUBP WARSZAWA DO DYSPOZYCJI SZEFA - 20-06-1953
WUBP WARSZAWA WYDZIAŁ VIII, SEKCJA III STARSZY REFERENT - 20-07-1953
WUBP WARSZAWA WYDZIAŁ VIII, SEKCJA I KIEROWNIK - 01-02-1954
WUdsBP WARSZAWA WYDZIAŁ V, SEKCJA II KIEROWNIK - 01-04-1955
WUdsBP WARSZAWA WYDZIAŁ V, SEKCJA II STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-04-1956
KMO m. st. WARSZAWA WYDZIAŁ III, GRUPA IV STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-02-1957
KMO m. st. WARSZAWA WYDZIAŁ III, GRUPA IV KIEROWNIK - 01-07-1959
KM MO WARSZAWA WYDZIAŁ III ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-07-1961
KM MO WARSZAWA WYDZIAŁ III NACZELNIK - 01-02-1963
KS MO WARSZAWA WYDZIAŁ III NACZELNIK - 01-04-1967
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT III, WYDZIAŁ VI NACZELNIK - 01-01-1970
KW MO WARSZAWA I ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA płk 20-09-1971 31-05-1975
MSW WARSZAWA DO DYSPOZYCJI DYREKTORA DEPARTAMENTU KADR - 23-10-1988
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT V ZASTĘPCA DYREKTORA (ETAT NIEJAWNY) - 23-10-1988
MSW WARSZAWA DO DYSPOZYCJI DYREKTORA DEPARTAMENTU KADR płk 30-03-1990 31-03-1990
.