Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-06-2022 09:40

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Bolesław
Nazwisko: Niemczyn
Miejsce urodzenia: ŻYRMUNY
Data urodzenia: 19-09-1928
Imię ojca: Michał
Imię matki: Julia
Dodatkowe informacje:

W okresie 14.12.1954-15.04.1990 służba w MO: 14.12.1954-15.07.1973 służba w jednostkach terenowych MO; 16.07.1973-31.05.1975 I zastępca komendanta ds. MO KWMO w Kielcach; 1.06.1975-23.02.1979 zastępca komendanta ds. MO KWMO w Kielcach; 24.02.1979-31.07.1983 komendant KWMO w Tarnobrzegu; 1.08.1983-15.04.1990 szef WUSW w Tarnobrzegu (służbę zakończył w stopniu pułkownika). ///
13.02.1948 ukończył trzynastomiesięczny kurs nauk w Szkole Polityczno-Wychowawczej w Łodzi.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
KP MO KAŁAWSKO GRUPA PRZESIEDLEŃCZA MILICJANT-KOMENDANT GRUPY - 01-05-1946
IPN BU 0242/1879 21665/V akta osobowe
KP MO KAŁAWSKO PLUTON OPERACYJNY PODOFICER - 02-11-1946
KP MO LEGNICA III KOMISARIAT MILICJANT - 31-05-1947
KP MO OŁAWA BRAK DANYCH INSTRUKTOR - 13-11-1948
KP MO TRZEBNICA KIEROWNICTWO ZASTĘPCA KOMENDANTA - 01-01-1949
KP MO OŁAWA BRAK DANYCH STARSZY INSTRUKTOR - 01-10-1949
KP MO OLECKO KIEROWNICTWO ZASTĘPCA KOMENDANTA - 01-07-1951
KW MO BIAŁYSTOK WYDZIAŁ III ZASTĘPCA NACZELNIKA - 07-04-1952
KW MO BIAŁYSTOK WYDZIAŁ IV ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-05-1952
OS MBP WARSZAWA DWULETNI WYŻSZY KURS PRZESZKOLENIA OFICERÓW BEZPIECZEŃSTWA PUBLICZNEGO SŁUCHACZ por. 17-09-1954 14-12-1954
.