Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-09-2021 09:26

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Alfred Zygmunt
Nazwisko: Kwiecień
Miejsce urodzenia: BĘDZIN
Data urodzenia: 23-08-1922
Imię ojca: Wincenty
Imię matki: Józefa
Dodatkowe informacje:

W okresie 26.10.1945-1.02.1946 brał udział w walkach z tzw. „bandami”.
We wrześniu 1946 referent Sekcji IV "A". W 1975 pełniąc funkcję zastępcy naczelnika Wydziału III "A" kierował grupą
operacyjną w Rybniku.
W 1951 kurs wykładowców historii KPZR we Wrocławiu. W okresie 5.01.1967-22.03.1967 kurs doskonalenia kadr kierowniczych Służby Bezpieczeństwa. W okresie 15.05.1974-28.06.1974 kurs zastępców komendantów powiatowych ds. Służby Bezpieczeństwa.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
PUBP LUBLINIEC BRAK DANYCH WARTOWNIK - 28-04-1945
IPN Ka 0229/338 9963/V akta osobowe i karta
PUBP LUBLINIEC SEKCJA DO WALKI Z BANDYTYZMEM MŁODSZY REFERENT - 26-10-1945
PUBP LUBLINIEC SEKCJA DO WALKI Z BANDYTYZMEM REFERENT - 01-02-1946
PUBP LUBLINIEC REFERAT III STARSZY REFERENT - 01-11-1947
PUBP LUBLINIEC REFERAT V STARSZY REFERENT - 01-09-1950
SM KATOWICE KATEDRA OPERACYJNA WYKŁADOWCA - 20-11-1951
MKPOBP STALINOGRÓD (KATOWICE) KATEDRA PRZEDMIOTÓW OPERACYJNYCH WYKŁADOWCA - 01-08-1953
WUdsBP STALINOGRÓD (KATOWICE) WYDZIAŁ KADR I SZKOLENIA, SEKCJA II STARSZY INSPEKTOR - 01-08-1955
WUdsBP STALINOGRÓD (KATOWICE) BRAK DO DYSPOZYCJI KIEROWNIKA - 01-08-1955
WUdsBP STALINOGRÓD (KATOWICE) WYDZIAŁ KADR I SZKOLENIA, SEKCJA II OFICER SZKOLENIOWY - 01-04-1956
WUdsBP STALINOGRÓD (KATOWICE) WYDZIAŁ KADR I SZKOLENIA, SEKCJA II STARSZY OFICER SZKOLENIOWY - 01-08-1956
KW MO KATOWICE BRAK SŁUŻBA W MO - 01-01-1957
KW MO KATOWICE KIEROWNICTWO JEDNOSTEK BEZPIECZEŃSTWA INSPEKTOR SZKOLENIA OPERACYJNEGO - 01-05-1957
KP MO RYBNIK BRAK ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. BEZPIECZEŃSTWA - 15-01-1960
KMiP MO RYBNIK BRAK I ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA - 01-04-1967
KW MO KATOWICE WYDZIAŁ III "A" ZASTĘPCA NACZELNIKA ppłk 01-06-1975 30-09-1978
KW MO KATOWICE WYDZIAŁ III INSPEKTOR nie dotyczy 01-12-1981 22-03-1988
IPN Ka 0266/55 1900/VII akta osobowe i karta
.