Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 23-07-2021 08:33

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Ryszard
Nazwisko: Puchała
Miejsce urodzenia: OSTROWY
Data urodzenia: 22-03-1922
Imię ojca: Roman
Imię matki: Maria
Dodatkowe informacje:

W 1946 walczył z "bandami" na terenie powiatu kłobuckiego i lublinieckiego. Od marca 1947 pełnił obowiązki kierownika Referatu I. W okresie od 9.01.1968 do 29.03.1968 kurs doskonalenia kadr kierowniczych Służby Bezpieczeństwa.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
PUBP LUBLINIEC BRAK DANYCH WARTOWNIK - 01-05-1945
IPN Ka 0188/236, IPN Ka 0269/1 239/V, 239/V akta osobowe i karta
PUBP LUBLINIEC SEKCJA KONTRWYWIADOWCZA MIEJSKA MŁODSZY REFERENT - 01-10-1945
PUBP LUBLINIEC REFERENCI TERENOWI (GMINNI) REFERENT GMINNY - 01-02-1946
PUBP LUBLINIEC REFERAT IV REFERENT - 01-11-1947
PUBP LUBLINIEC REFERAT V STARSZY REFERENT - 01-05-1948
WUBP KATOWICE WYDZIAŁ V, SEKCJA V STARSZY REFERENT - 01-04-1950
WUBP KATOWICE WYDZIAŁ V, SEKCJA I KIEROWNIK - 01-10-1951
SM KATOWICE BRAK DANYCH STARSZY WYKŁADOWCA - 01-09-1952
MKPOBP STALINOGRÓD (KATOWICE) KATEDRA PRZEDMIOTÓW OPERACYJNYCH STARSZY WYKŁADOWCA - 01-08-1953
MKPOBP STALINOGRÓD (KATOWICE) KATEDRA PRZEMIOTÓW OPERACYJNO-ŚLEDCZYCH ZASTĘPCA KIEROWNIKA - 01-10-1954
WUdsBP STALINOGRÓD (KATOWICE) DO DYSPOZYCJI KIEROWNIKA - 01-08-1955
WUdsBP STALINOGRÓD (KATOWICE) INSPEKTORAT KIEROWNIKA INSPEKTOR - 01-08-1955
KW MO KATOWICE INSPEKTORAT KIEROWNICTWA JEDNOSTEK BEZPIECZEŃSTWA INSPEKTOR - 27-12-1956
KP MO BĘDZIN ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. BEZPIECZEŃSTWA - 01-11-1958
KW MO KATOWICE DO DYSPOZYCJI KOMENDANTA - 15-01-1960
KW MO KATOWICE WYDZIAŁ III, GRUPA SPECJALNA W CZĘSTOCHOWIE KIEROWNIK - 01-06-1960
KW MO KATOWICE WYDZIAŁ IV, GRUPA OPERACYJNA W CZĘSTOCHOWIE KIEROWNIK - 01-07-1962
KM MO CZĘSTOCHOWA II ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. BEZPIECZEŃSTWA ppłk 01-10-1963 31-10-1971
WUSW CZĘSTOCHOWA WYDZIAŁ III INSPEKTOR nie dotyczy 01-06-1981 09-11-1984
.