Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 25-06-2019 13:01

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Stanisław
Nazwisko: Smolnik
Miejsce urodzenia: KAMIONKA
Data urodzenia: 01-02-1929
Imię ojca: Szczepan
Imię matki: Helena
Dodatkowe informacje:

W dniu 1.10.1953 umieszczony na etacie grupy politycznej w Departamencie Szkolenia MBP. W okresie pracy na etacie niejawnym był kierownikiem Grupy Specjalnej Departamentu II MSW. Delegowany służbowo: od 25.05.1956 do 27.05.1956 oraz od 22.06.1958 do 25.06.1958 do NRD, od 7.07.1969 do 12.07.1969 do ZSRR, od 19.11.1969 do 23.11.1969 do NRD i Berlina Zachodniego. Z dniem 10.05.1971 dyscyplinarnie zwolniony z pracy. 8.06.1971 postanowieniem Prokuratury Generalnej zastosowano tymczasowy areszt pod zarzutem działania w zorganizowanej grupie przestępczej dokonującej nielegalnego obrotu wartościami dewizowymi.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
WUBP KATOWICE WYDZIAŁ SZKOLENIA, SEKCJA II LEKTOR - 01-08-1949
IPN BU 0604/30 13848/V akta osobowe
WUBP KATOWICE WYDZIAŁ I, SEKCJA III REFERENT - 01-09-1950
WUBP KATOWICE WYDZIAŁ I, SEKCJA III STARSZY REFERENT - 01-02-1952
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ III, SEKCJA I REFERENT - 20-05-1952
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ III, SEKCJA I STARSZY REFERENT - 01-01-1953
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ IX STARSZY REFERENT - 01-06-1953
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ III, SEKCJA II KIEROWNIK - 01-07-1954
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ IV, SEKCJA II KIEROWNIK - 01-04-1955
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ IV, SEKCJA II STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-04-1956
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ IV ZASTĘPCA NACZELNIKA - 28-11-1956
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ V NACZELNIK - 01-07-1958
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II ZASTĘPCA DYREKTORA - 01-12-1958
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II NACZELNIK WYDZIAŁU (ETAT NIEJAWNY) - 15-10-1960
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II ZASTĘPCA DYREKTORA - 01-11-1964
MSW WARSZAWA DO DYSPOZYCJI DYREKTORA DEPARTAMENTU KADR - 10-05-1971
MSW WARSZAWA GRUPA DO ZLECEŃ SPECJALNYCH STARSZY INSPEKTOR płk 01-06-1971 08-06-1971