Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 26-06-2024 09:52

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Stanisław Tadeusz
Nazwisko: Łukasiak
Miejsce urodzenia: LIJEWO
Data urodzenia: 23-04-1934
Imię ojca: Władysław
Imię matki: Władysława
Dodatkowe informacje:

W okresie 10.12.1980-31.08.1983 komendant KWMO w Słupsku; 1.09.1983-9.03.1990 szef WUSW w Toruniu; 9.03.190-31.03.1990. Zwolniony z dniem 31.03.1990 w stopniu pułkownika.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
KOS MBP GDAŃSK ROCZNA SZKOŁA OFICERSKA SŁUCHACZ - 01-08-1953
IPN BU 710/464, IPN BU 2180/1094 7184/VI akta osobowe i karta
WUBP KOSZALIN WYDZIAŁ I, SEKCJA IV REFERENT - 22-08-1954
WUBP KOSZALIN BRAK DO DYSPOZYCJI SZEFA - 22-08-1954
WUdsBP KOSZALIN WYDZIAŁ II, SEKCJA III REFERENT - 01-02-1956
WUdsBP KOSZALIN WYDZIAŁ II, SEKCJA III OFICER OPERACYJNY - 01-04-1956
KP MO BIAŁOGARD REFERAT DS. BEZPIECZEŃSTWA OFICER OPERACYJNY - 27-12-1956
KW MO KOSZALIN WYDZIAŁ III OFICER OPERACYJNY - 01-03-1957
KW MO KOSZALIN WYDZIAŁ II OFICER OPERACYJNY - 01-04-1957
KW MO KOSZALIN WYDZIAŁ II STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-02-1959
KW MO KOSZALIN WYDZIAŁ II KIEROWNIK GRUPY - 01-04-1960
Z WOP GDAŃSK WYDZIAŁ II 15 BAŁTYCKIEJ BRYGADY WOP ZASTĘPCA SZEFA - 26-02-1963
KW MO KOSZALIN WYDZIAŁ KONTROLI RUCHU GRANICZNEGO NACZELNIK - 01-11-1963
KW MO KOSZALIN WYDZIAŁ IV NACZELNIK - 01-05-1972
WS KGB MOSKWA DZIESIĘCIOMIESIĘCZNE PRZESZKOLENIE OPERACYJNE SŁUCHACZ - 13-11-1972
MSW WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI DYREKTORA DEPARTAMENTU KADR - 01-07-1973
KW MO KOSZALIN INSPEKTORAT KIEROWNICTWA SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA STARSZY INSPEKTOR - 01-08-1973
KW MO KOSZALIN INSPEKTORAT KIEROWNICTWA SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA KIEROWNIK - 01-01-1975
KW MO SŁUPSK BRAK ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA płk 01-06-1975 09-12-1980
.