Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-06-2022 09:40

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Wiktor
Nazwisko: Siennicki
Miejsce urodzenia: WARSZAWA
Data urodzenia: 05-07-1924
Imię ojca: Edwin
Imię matki: Genowefa
Dodatkowe informacje:

W okresie od 1.10.1962 do 10.09.1963 słuchacz WKDO przy Akademii Sztabu Generalnego w Rembertowie. W trakcie oddelegowania do jednostki wojskowej 2000 wysłany w charakterze oficera rotacyjnego w Polskiej Delegacji do Międzynarodowej Komisji Kontroli i Nadzoru w Wietnamie. Od 18.07.1979 do 29.01.1980 odbył szkolenie przygotowawcze przez wyjazdem jako attache wojskowy. Od 18.07.1979 do 29.01.1980 attache wojskowy, morski i lądowy przy Ambasadzie PRL w Jugosławii. Po powrocie z palcówki PRL w Belgradzie w dniu 4.03.1983 przekazany do dyspozycji Departamentu Kadr MON w Warszawie a następnie zwolniony z zawodowej służby wojskowej.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
WUBP WARSZAWA WYDZIAŁ I, SEKCJA III REFERENT - 25-06-1945
IPN BU 0193/6850, IPN BU 2174/6512, IPN BU 2602/14664, IPN BU 2602/9166, IPN BU 2602/15089 7412/V, CAW 1783/90/3293, -, 109/12/67, 56/80/OIII akta osobowe
WUBP WARSZAWA WYDZIAŁ V, SEKCJA IV STARSZY REFERENT P.O. KIEROWNIKA - 01-02-1946
WUBP WARSZAWA WYDZIAŁ V, SEKCJA IV KIEROWNIK - 01-03-1947
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT V, WYDZIAŁ V, SEKCJA I STARSZY REFERENT - 25-05-1950
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT V, WYDZIAŁ IV, SEKCJA III KIEROWNIK - 01-05-1952
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT III, WYDZIAŁ VI, SEKCJA III KIEROWNIK - 15-06-1954
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT III, WYDZIAŁ IV, SEKCJA III KIEROWNIK kpt. 01-04-1955 31-12-1956
SZEFOSTWO WSW WARSZAWA DO DYSPOZYCJI SZEFA - 12-07-1957
SZEFOSTWO WSW WARSZAWA ZARZĄD I, ODDZIAŁ II STARSZY POMOCNIK SZEFA - 30-07-1957
SZEFOSTWO WSW WARSZAWA STARSZY OFICER DO ZLECEŃ - 27-03-1959
SZEFOSTWO WSW WARSZAWA ZARZĄD I, ODDZIAŁ I SZEF - 17-02-1960
Z II SG WP WARSZAWA JEDNOSTKA WOJSKOWA NR 2000 ODDELEGOWANY - 15-10-1964
SZEFOSTWO WSW WARSZAWA ODDZIAŁ VI SZEF - 01-10-1965
SZEFOSTWO WSW WARSZAWA ZARZĄD VI SZEF - 12-04-1966
SZEFOSTWO WSW WARSZAWA ZARZĄD I SZEF - 06-07-1967
SZEFOSTWO WSW WARSZAWA ZASTĘPCA SZEFA - 01-12-1971
SZEFOSTWO WSW WARSZAWA ZARZĄD V SZEF ZARZĄDU JEDNOCZEŚNIE ZASTĘPCA SZEFA SZEFOSTWA WSW - 19-03-1979
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ ATTACHATÓW WOJSKOWYCH ATTACHE WOJSKOWY, MORSKI I LOTNICZY płk 31-01-1980 03-03-1983
.